Na prelome máj/jún ponuka spiatočnej letenky do nórskeho mesta Stavanger len za 33€!

255

Nórsko je čoraz viac obľúbenou krajinou. A to najmä u mladých ľudí, ktorí si volia na spoznanie Nórska spôsob dopravy stopovanie. Miestni sú veľmi milí ľudia a radi vám pomôžu.

stavanger fotografia
Foto od dconvertini

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do tohto mesta len za 33€. Dostaviť sa však musíte na letisko do Katowíc a odtiaľ odletíte. Táto cena platí len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete kúpiť za 30€/rok.

Termín:

Ak tam plánujete vyraziť, za takúto cenu je vám dostupný termín napr. od 26.5. – 9.6.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23cm a s váhou do 10 kg.

A čo vidieť v Stavangeri?

– Preikestolen – jedna z najnavštevovanejších atrakcií v okolí Stavangeru. Chodník na Preikestolen je počas sezóny plný turistov. Niekedy to vyzerá, akoby ste kráčali v obrovskej rade. Výhľad z vrcholu stojí za to.

– Navštívte výborné múzeá, napr. Hermetisk museum – múzeum konzervárenského priemyslu, Olje museum – múzeum ropného priemyslu, Arkeologisk museum – archeologické múzeum.

stavanger norway fotografia
Foto od Giuseppe Milo (www.pixael.com)

Majáky – okolí Stavangeru sa nachádza množstvo majákov, na ktoré sa dá pohodlne dostať autom a pokochať sa výhľadmi a okolím. Niektoré sú prevádzkované ako múzea. Medzi najznámejšie patria – Tungenes fyr, Fjøløy fyr alebo Fjøloy fort.

– Krásny a známy vodopád Månafossen. Je veľmi ľahko dostupné miesto, odkiaľ ho môžete pozorovať. Výstup do kopca po rebríkoch a s pomocou reťazí trvá približne 15 minút.

– Nádherné pláže v okolí mestá, ktorých je dostatok.

– V samom srdci Stavangeru pochopíte, že sa oplatí toto mesto navštíviť. Nájdete tam pôvodné rybárske domy, nádherné úzke uličky pomedzi domčeky ako z rozprávky.

stavanger norway fotografia
Foto od dconvertini

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre