Nádherný taliansky zámok v dokonalom stave vás absolútne očarí

350
Roman Robroek
Roman Robroek

Roman Robroek nazýva sám seba „fotografom opustených miest“. Zachytáva vynikajúce a často chátrajúce krásy na jeho dokonalách záberoch. Pred dvoma rokmi, sa Robroek odvážil vstúpiť do talianskeho zámku s názvom Castello di Sammezzano a preskúmať jeho úchvatný zjav. Hoci je zámok často označovaný ako opustený, Robroek vraví, že je v dokonalom stave, na čom sa podieľa tím dobrovoľníkov. Občas zámok otvoria aj pre verejnosť a bežným ľuďom sa naskytne nezvyčajne krásny pohľad. Impozantná oddanosť tohto prázdneho priestoru je dobre zachovaná a oslavuje opulentnosť celej architektúry zámku.

Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek

Zámok má dlhšiu históriu, ktorú možno sledovať až do rímskeho obdobia, ale svoju súčasnú podobu má vďaka Ferdinandovi Panciatichiovi Ximenesovi d’Aragonovi, mužovi, ktorý zámok zrekonštruoval a rozšíril v rokoch 1843 a 1897. Bol inšpirovaný orientálnymi prvkami, ktoré boli populárne v celej Európe na začiatku 18. storočia. To vyústilo do prístavby chodieb, vstupného portálu a tanečnej sály až do centrálnej veže. Vnútorný priestor je veľkolepý, nájdete v ňom nádherné vzorované podlahy, zložité vzory múrov a živé sochárske stropy. Za hradnými múrmi, Ferdinando plánoval rozsiahlu prírodnú oblasť, ktorá dnes pokrýva obrovské množstvo pôdy. Táto časť sa nazýva Ragnaia a je plná dubových lesov, špecifických importovaných rastlín, kalifornských sekvojí, ktorým sa výborne darí na talianskej pôde a klíme. Najznámejšia sekvoja je „twin-sekvoja“, ktorá je vysoká 50 metrov a široká 9 metrov.

Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek

romanrobroek11

romanrobroek12

Dobrovoľníci, ktorí sa starajú o Sammezzano po celé roky sa obávajú o svoju budúcnosť, pretože v súčasnosti sa zámok dostal do dražby. Hrozí riziko, že krásny zámok nový majiteľ premení na luxusný hotel alebo kúpeľný rezort. Preto dobrovoľníci dúfajú skôr v pozitívnejší osud a premenu zámku na múzeum. Pomocou ich kampane Zachráňme Sammezzano sa snažia zvrátiť komerčný osud tejto uchvacujúcej historickej stavby.

Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek
Roman Robroek

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre