Náhodné zaujímavosti: koľko kalórií spálime pri bozkávaní a koľko bleskov ročne udrie do Sochy slobody

589

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, podľa čoho sa dokážu identifikovať šimpanzy, koľko kalórií dokážeme spáliť pri 1 minúte bozkávania a taktiež zistíte, koľkým bleskom musí za rok odolať Socha slobody.

 

Fakt č. 1: Albert Einstein

Súčasťou Einsteinovho šarmu bol jeho rozcuchaný vzhľad. Okrem neučesaných vlasov bolo jedným z Einsteinových zvláštnych zvykov aj to, že nikdy nenosil ponožky. Či už to bolo doma alebo na slávnostnej večeri v Bielom dome, Einstein chodil stále bez ponožiek. Pre Einsteina boli ponožky utrpením, pretože sa v nich často robili diery. Navyše, načo nosiť ponožky aj topánky, keď stačí jedno z toho?

 

Fakt č. 2: Šimpanzy

Veľká časť výskumov o šimpanzoch je zameraná na to, ako dobre vedia šimpanzy robiť veci, ktoré robíme my, ľudia. A v tomto sú lepší ako my: Rozpoznávanie vzájomných zadkov! Ide im to tak dobre, ako nám rozpoznávať tváre.

 

Fakt č. 3: Bozkávanie

Bozkávanie je fyzická aktivita, ktorá zvyšuje srdcovú frekvenciu, uvoľňuje hormóny a spaľuje kalórie. Je to tiež jeden z hlavných spôsobov, ako druhému človeku prejavujeme náklonnosť a lásku. Obyčajné bozkávanie môže spáliť zhruba 2 kalórie za 1 minútu, avšak používanie rúk, bozkávanie, poprípade romantický tanec s bozkávaním môže tiež zvýšiť množstvo spálených kalórií.

 

Fakt č. 4: Socha slobody

Socha, ktorú v roku 1886 darovalo Francúzsko Spojeným štátom, známa ako Socha slobody, sa týči 93 metrov nad hornou časťou newyorského zálivu.  Socha, ktorá stojí hrdo a je vystavená prírodným živlom, musí každý rok odolať približne 600 bleskom a pri silnom vetre sa pochodeň môže kývať približne 12 cm do strán!

 

Fakt č. 5: Bruce Willis

Walter Bruce Willis (narodený 19. marca 1955) je americký herec. Po skončení strednej školy pracoval ako strážnik v jadrovej elektrárni. Potom pracoval ako súkromný detektív, následne sa začal venovať herectvu.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre