Náhodné zaujímavosti: ktoré ovocie je rádioaktívne a za koľko sa predal použitý tehotenský test Britney Spears

666

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, za koľko sa predal použitý tehotenský test Britney Spears, a kto a ako tento test získal, ktoré ovocie je mierne rádioaktívne, a taktiež zistíte, prečo pavúky jedia svoje vlastné siete.

 

Fakt č. 1: Spánok

Istá štúdia potvrdila, že ak chodíte spať neskôr ako o jednej hodine ráno, môžete byť vystavení vyššiemu riziku vzniku psychických problémom.

Štúdia zistila, že ľudia, ktorí chodia spať pred jednou hodinou ráno, sú vo všeobecnosti duševne zdravší, s menším počtom hlásených prípadov duševných, behaviorálnych a neurovývinových porúch, depresie a úzkostnej poruchy.

 

Fakt č. 2: Domáce zvieratá

V porovnaní s deťmi bez domácich miláčikov, mali deti, ktoré boli počas tehotenstva alebo v ranom detstve vystavené mačke alebo psovi, približne o 15 % nižšiu pravdepodobnosť, že sa u nich vo veku troch rokov vyvinú alergie na bežné spúšťače vrátane vajec, mlieka, pšenice, sóje a orechov.

 

Fakt č. 3: Pavúky

Pavučiny umožňujú pavúkom chytiť korisť bez toho, aby museli vynaložiť energiu na jej zrazenie, čo z nich robí účinný spôsob získavania potravy. Tieto úspory energie sú však do istej miery kompenzované skutočnosťou, že samotná stavba pavučiny je energeticky nákladná vzhľadom na veľké množstvo bielkovín potrebných vo forme hodvábu. Okrem toho hodváb po určitom čase stratí svoju lepivosť, a tým sa stane neúčinným pri chytaní koristi. Je bežné, že pavúky denne konzumujú svoju vlastnú pavučinu, aby získali späť časť energie spotrebovanej pri vyrábaní. Prehltnutím a strávením sa tak hodvábne proteíny recyklujú.

 

Fakt č. 4: Banány

Ak siahnete po banáne v uličke so zeleninou v supermarkete, získate viac ako len zdravú dávku draslíka. Je to tak, banány obsahujú prirodzene sa vyskytujúce rádionuklidy – presnejšie rádioaktívny draslík 40. Ale nestresujte! Hoci je ovocie skutočne rádioaktívne, dávka rádioaktivity, ktorú dodávajú, je nepatrná a nepredstavuje zdravotné riziko.

 

Fakt č. 5: Britney Spears

Internetové kasíno známe svojimi nezvyčajnými nákupmi na eBay získalo údajný tehotenský test Britney Spears. Ottawská hudobná stanica, Hot 89.9, si tehotenský test zabezpečila prostredníctvom spojenia, ktoré má v losangeleskom hoteli, kde Britney a jej manžel Kevin Federline bývali. Pozitívny test sa podľa vyhlásenia našiel v odpadkovom koši v kúpeľni a následne bol predaný do rozhlasového vysielania The Morning Hot Tub.

Podobne ako mnohé iné predmety, ktoré internetové kasíno kúpilo, aj výťažok z tohto predaja išiel na charitu.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre