Najdesivejšie mučiace nástroje z histórie, aké dokázali ľudia vymyslieť

14086

Malé upozornenie na začiatok. Nasledujúci text môže byť niektorým ľuďom nepríjemný. Bohužiaľ, musíme si uvedomiť, že ide o fakty.  Mučenie bolo v minulosti často využívaným nástrojom. Mnohí ľudia si pri vypočúvaní prešli peklom, ktoré si ani nevieme predstaviť. Zlodeji, čarodejnice, homosexuáli… všetko úplne nevinní ľudia, ktorí museli podstúpiť tieto príšerné zverstvá.

Mučenie pílou

Wikimedia Commons, autor: Piotrus

Mučenie pomocou píly bolo obľúbené v období stredoveku najmä kvôli ľahkej dostupnosti. Stačilo pár trámov, lano a píla a mohli ste obeti spôsobiť značnú bolesť s vaším minimálnym úsilým. Metóda bola považovaná za ,,lacný“ spôsob zabitia ľudí odsúdených za čarodejníctvo, cudzoložstvo, či rúhanie. Hlavným dôvodom zavesenia obete dolu hlavou bolo nahrnutie krvi do hlavy a tým pádom pomalšie vykrvácanie a dlhšie trvanie mučenia.

Sudový pranier

Táto metóda využívajúca pranier bola určená predovšetkým opilcom za účelom ich verejnej hanby. Obeť bola upevnená nahá v nádobe alebo sude a následne prinútená vypiť veľké množstvo mlieka a medu. Taktiež tvár obete bola potretá medom, aby prilákala hmyz, ktorý ju následne požieral zaživa. Všetko jedlo slúžilo k tomu, aby odsúdený dostal hnačku a následne sa topil vo vlastných výkaloch.

Strappado

wikimedia commons, public domain, Luzern, Burgerbibliothek

Počiatky nasledujúcej techniky mučenia siahajú do obdobia stredovekej inkvizície. Ruky boli zviazané za chrbtom obete a následne zdvihnuté do výšky pomocou kladky. To spôsobilo vykĺbenie. Častokrát boli laná viackrát zdvíhané a spúšťané pre zvýšenie utrpenia, rovnako ako pridanie závaží na členky.

Drevený kôň

Oblúbenec španielskej inkvizície slúžil predovšetkým pre mučenie žien. Obeť musela jazdiť na vrchu klinu, ktorý často obsahoval aj rôzne hroty. Na nohy boli pridávané závažia. Pred zavedením hrotov bola smrť na koni skôr výnimočná, preto po ňom nasledovalo ďalšie mučenie.

Otvárač

Flicr.com, Cyndy Sims Parr

Táto populárna pomôcka zo stredoveku fungovala na princípe vsunutia palcov a iných prstov do prístroja, ktorého okraje sa začali pomaly sťahovať. Nakoniec prsty rozdrvil. Metóda na vynútenie priznania mohla trvať i niekoľko dní.

Mučenie potkanmi

Využívané bolo najmä v Londýnskom Toweri počas vlády kráľovnej Alžbety. Niekoľko potkanov bolo umiestnených na brucho obete a prikrytých vedrom so žeravým predmetom na vrchu. Potkany sa pred horúčavou snažili ujsť a jediná cesta bola prehryzením sa cez telo obete. V 70-tych rokoch sa o túto metódu výrazne zaujímal Sigmund Freud.

Koleso

wikimedia commons, public domain, Staats- Stadtbibliothek, Augsburg

Aj napriek tomu, že nasledujúci nástroj vyzerá jednoducho a nevinne, pravda je iná. Končatiny obete boli priviazané na koleso v neprirodzených uhloch a mnohokrát bol pod obvineným podpálený oheň. Pre zvýšenie bolesti sa koleso rozhúpalo a na visiacu obeť boli pridané závažia.

Hruška úzkosti

Hruška úzkosti slúžila na trestanie homosexuálov, cudzoložníkov a žien, ktoré podstúpili potrat. Hruška bola umiestnená do vagíny (pri mužoch do análneho otvoru) a následným krútením ju otvorili. Ako sa krútila, rozdeľovala sa do 4 hrotov s ostrými okrajmi, čo spôsobilo potrhanie vnútorností obete. Hruška sa taktiež používala pri mučení klamárov – vložením medzi čeľuste.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

3 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Laura
3. marca 2018 23:11

Kamoši, veď je to len preložené z tej zdrojovej stránky, trochu kreativity predsa

michal
3. júna 2017 19:17

Takmer vsetko, co tu pisete (aspon v tomto clanku) je totalny blud a klamstvo. Pritom by stacilo keby ste tejto problematike venovali par desiatok minut a ten clanok mohol vyzerat uplne inak.

Janko
13. januára 2019 14:00
Odpovedať  michal

co je klamstvo ti pipik. Zil si vtedy alebo co