Toto sú najdrahšie filmové scény: Víťazom je sovietsky film z roku 1965!

8414

Toto sú najdrahšie filmové scény, ktoré boli kedy natočené. V zozname nájdete napríklad scény z filmov Superman Returns, Matrix Reloaded alebo Nebezpečná rýchlosť 2.

10 – Superman sa vracia (Superman Returns)

Superman sa vracia je austrálsko-americký film z roku 2006, kde sa v hlavných úlohách predstavili Brandon Routh, Kate Bosworth a Kevin Spacey. Jedna zo scén, konkrétne Return To Krypto, stála zhruba 10 miliónov dolárov.

Autor tejto fotografie je FICOD. Foro Internacional de Contenidos Digitales

9 – Zachráňte vojaka Ryana (Saving Private Ryan)

Toto je snímka z roku 1998, v ktorej hral hlavnú úlohu Tom Hanks. Tento počin patrí medzi najlepšie vojnové filmy všetkých čias. 20-minútová scéna na Omaha Beach sa natáčala štyri týždne a stála 12 miliónov dolárov.

Autor tejto fotografie je Dick Thomas Johnson

8 – Matrix Reloaded (The Matrix Reloaded)

Matrix Reloaded je akčný sci-fi film z roku 2003, kde si hlavné úlohy zahrali Keanu Reeves, Laurence Fishburne, či Carrie-Anne Moss. Tvorcovia si postavili vlastnú diaľnicu, ktorá len sama o sebe stála zhruba 2,5 milióna dolárov. Celková scenéria z diaľnice vyšla štúdio na 15 miliónov USD.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

7 – Transformers: Posledný rytier (Transformers: The Last Knight)

Piata časť Transformers vznikla v roku 2017. Tu hlavné roly stvárnili Mark Wahlberg, či Anthony Hopkins. Scéna nazývaná The junkyard stála 15 miliónov dolárov.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

6 – Swordfish: Operácia Haker (Swordfish)

Swordfish je akčný krimi-thriller z roku 2001, kde stvárnil ústrednú postavu John Travolta. Scéna s „lietajúcim“ autobusom a helikoptérou stála taktiež zhruba 15 miliónov amerických dolárov.

Autor tejto fotografie je Georges Biard

5 – James Bond: Spectre (Spectre )

Toto je film z roku 2015, kde hral agenta 007 Daniel Craig. Medzi najdrahšie filmové scény patrí práve jeho jazda Rímom v aute značky Aston Martin. Pri natáčaní vraj bolo zničených až sedem týchto drahých vozidiel.

Autor tejto fotografie je United Nations Photo

4 – Nebezpečná rýchlosť 2 – Zásah (Speed 2: Cruise Control)

Nebezpečná rýchlosť 2 – Zásah je film z roku 1997, kde hrala hlavnú postavu krásna Sandra Bullock. Scéna, kedy 300 tonová loď narazí, stála štúdio zhruba 25 miliónov dolárov.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

3 – Ben-Hur

Väčšina filmov v tomto rebríčku bola natočená na prelome milénia alebo po ňom. Výnimkou je snímka z roku 1959 s názvom Ben Hur. Jedna 9-minútová pasáž vtedy stála štúdio 4 milióny dolárov, čo je v prepočte na dnešnú infláciu čiastka zodpovedajúca sume 34 miliónov. Oplatilo sa, pretože film vyhral Oscara.

2 – Matrix Reloaded (The Matrix Reloaded)

Áno, čítate správne. Film Matrix Reloaded je v rebríčku najdrahšie filmové scény už druhýkrát. Bitka medzi Neom a Smithovcami stála cca 40 miliónov dolárov.

Autor tejto fotografie je phsymyst

1 – Vojna a mier (War and Peace)

Aj americké najdrahšie filmové scény sa prekvapujúco musia pokloniť pred iným víťazom. Je ním sovietsky film z roku 1965 s názvom Vojna a mier. Jedna z bitiek v snímke, ktorá má trvanie hodinu, stála údajne 100 miliónov dolárov. To je v prepočte s dnešnou infláciou zhruba 700 miliónov.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre