9 dôvodov, prečo niekedy netreba veriť všetkému, čo sa zdá pravdivé – Najhoršie univerzity z USA

3644

Aj keď vysokoškoláci tam idú až za necelý mesiac, na základných a stredných školách sa školský rok začal už dnes. Kvalita škôl sa samozrejme všade líši, väčšinou záleží na rozpočte a často aj na schopnostiach prevádzkovateľov. Je však pravda, že pred 20 rokmi mali voči učiteľom (a samozrejme aj ostatným) žiaci a študenti o niečo väčší rešpekt, ako teraz…

Illinois, Urbana-Champaign

Aj keď „má niečo do seba“, ani táto univerzita nie je nevinná. Popri veľmi dobrom výskumnom vývoji a vynikajúcej akademickej úrovni sa skrýva aj kúsok temna. V roku 2009 bola univerzita podrobená kontrolám a zistilo sa, že veľké množstvo prijatých študentov bolo bez potrebnej kvalifikácie a na školu sa dostali vďaka kontaktom a politike. Aj keď to nie je nič nezvyčajné, v tomto prípade išlo o väčší počet študentov, ako na iných univerzitách.

University of Illinois at Urbana–Champaign fotografia
Foto od Adam Jones, Ph.D. – Global Photo Archive

Virgínia

Slovo „bezpečnosť“ tu zrejme nepoznajú. Magazín RollingStone raz uverejnil článok, ktorý zaznamenával znásilnenia študenta v dome jedného z „bratstiev“. Následne bola univerzita obvinená z ďalších sexuálnych útokov. Táto univerzita sa dokonca stala referenčným bodom v národnej diskusii o kolektívnych sexuálnych zločinoch. Ešte horším zločinom čelila tiež univerzita v Západnej Virgínií.

University of Virginia fotografia
Foto od Vironevaeh

Wisconsin-Madison

Nič nepoškodzuje obraz verejnosti ako obvinenia z rasovej diskriminácie.
Univerzita bola nedávno obvinená z prijatia študentov na základe rasy a nie kvalifikácie. Taktiež bolo uvedené, že univerzita prijala nerovnomerný podiel Afroameričanov, Hispáncov a „Bielych“ (samozrejme rátame tých, čo na to mali právo). Fakulta a študenti však správu spochybnili, ale podporovatelia univerzity začali naliehať, aby zostala rôznorodou a aby sa rasová diskriminácia odstránila.

University of Wisconsin-Madison fotografia
Foto od Phil Roeder

Severná Karolína, Chapel Hill

Dlho pôsobila ako jedna z najprestížnejších verejných inštitúcií v krajine, ale popularita univerzity bola zničená odhalením škandálneho podvodu. V priebehu 18 rokov získalo tridsaťtisíc študentov (hlavne športovcov) svoje tituly falošným spôsobom. Vznikli falošné triedy a tie zabezpečili, že športovci sa mohli venovať prvotne športu (kvôli reprezentácií) a učenie bolo zanedbané. Ako sa tajomníčka študentských organizácií vyjadrila, tieto „triedy“ skončili v roku 2011, ale to nič nemení na skutočnosti, že na univerzitu to malo následky…

Chapel Hill fotografia
Foto od Kobetsai

Florida (Floridská štátna univerzita)

Aj keď nejde o súkromnú univerzitu, očividne ani tým štátnym sa škandály nevyhýbajú. V roku 2007 bolo zistené, že 61 študentov (všetko športovci) a niekoľko profesorov sa podieľalo na podvádzaní. Bolo povedané, že profesori využívali nebežné metódy výučby, pomáhali študentom a poskytovali im odpovede na rôzne skúšky. Toto je už ďalší príklad, že vedenia univerzít sa občas zamerajú hlavne na športové výkony svojich študentov. Taktiež bola táto univerzita v meste známa aj pre vysokú kriminalitu…

Florida State University fotografia
Foto od J-a-x

Syracuse (Syrakúzska univerzita)

Zo začiatku, podobne ako v Chapel Hill, išlo o veľmi dobrú školu. V roku 2014 bola univerzita obvinená z niekoľkých sexuálnych trestných činov. Asistent basketbalového trénera čelil obvineniam o zneužívaní troch mladistvých študentov. Napriek tomu, že bol nakoniec vyhlásený za nevinného, v tomto roku pokračovali aj prípady ohovárania, ktoré zahŕňali daný incident. Ďalšie škandály sa vyskytli v poslednom školskom mesiaci, keď univerzita dala zatvoriť svoje advokátske centrum pre obete sexuálneho útoku, čo spôsobilo masové protesty študentov.

Syracuse University fotografia
Foto od _jg_

Utah, Univerzita „Brigham Young“

Škandály sa tu od tých ostatných dosť líšia. Na základe mormonských hodnôt vyžaduje univerzita od študentov, aby podpísali čestné prehlásenie o abstinencii, vybranom oblečení, účasti a pod. Univerzita čelila kritike po ukončení pôsobenia istého basketbalového hráča po tom, čo sa priznal k sexuálnemu styku. Následne ho vykázali aj z futbalového klubu, keď sa zistila jeho účasť na párty.

Brigham Young University fotografia
Foto od ellen forsyth

Pensylvánia (Pensylvánska štátna škola)

Druhá najdrahšia verejná univerzita v krajine si miesto v médiách získala nie práve dobrým spôsobom. V roku 2011 sa na verejnosť dostali správy o sexuálnych škandáloch týkajúcich sa zneužívania študentov zo strany bývalého asistenta futbalového trénera, ktoré trvali desaťročia. Hoci univerzita odvtedy zmenila administratívu a tiež futbalový program, minulosti sa tak ľahko nezbavia. Budúci študenti a profesori preto musia byť informovaný o minulosti a snažiť sa správať tak, aby škola získala naspäť svoju predošlú slávu.

Pennsylvania State University fotografia
Foto od jmd41280

Kalifornia-Los Angeles

Asi najhoršou univerzitou v Spojených štátoch je práve táto. Táto univerzita si dokonca získala neúmyselný titul najnebezpečnejšej vysokej školy v Amerike. Podľa údajov FBI, v rokoch 2008 až 2011 škola dosahovala v priemere 49 násilných trestných činov (na jedného študenta!) ročne. Isté schody v areáli školy boli študentmi považované za najčastejšie miesto znásilnenia, až kým v roku 2012 neboli oplotené. To však stále nie je všetko. Bývalý atletický tréner bol uznaný za vinného z dôvodu vlastníctva detskej pornografie. Napriek tomu, že nedostal za trest pobyt za mrežami, ukázalo sa, že je zodpovedný aj za poškodené záznamy univerzity.

University of California - Los Angeles fotografia
Foto od Prayitno / Thank you for (12 millions +) view

Ja dúfam, že budeme naďalej prospešnou stránkou pre všetkých sledujúcich žiakov, či študentov a prajem Vám všetkým veľmi úspešný školský rok!

zdroj: collegemagazine

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.