Toto sú tie najlepšie aquaparky, ktoré Slovensko ponúka

13253

Slovensko je skutočne bohaté na termálne vody, čomu svedčí aj veľký počet liečivých kúpeľov či zábavných vodných parkov. Obľubujú ich celé rodiny a neobídu ich ani zahraniční turisti. Sú to totiž miesta, ktoré ponúkajú veľkú kvalitu. Dnes sme si pre vás pripravili 11 najlepších aquaparkov, ktoré môžete navštíviť napríklad aj počas dovolenky na Slovensku.

AquaparkHodnotenieCena Cena po zľave
Aquapark Trnava9.0 / 1020 €
Aquapark Senec9.3 /1023,90 €
Holidaypark Kováčová (3 hodiny)8.1 / 10 10 €
Tatralandia + Ubytovanie v peknom hoteli8.9 / 1069 €

Tatralandia

Táto voľba je jednoznačná. Ide totiž zrejme o ten vôbec najobľúbenejší vodný svet na Slovensku. Tatralandiu nájdete v podstate len pár minút cesty od centra Liptovského Mikuláša. Nachádza sa teda vo veľmi zaujímavom regióne Liptov, kde nájdete množstvo kultúrnych pamiatok, svojráznu ľudovú kultúru a folklór. Budete zároveň v obklopení najväčších slovenských hôr, čiže Vysokých a Nízkych Tatier, Veľkou i Malou Fatrou. Ide o jediný vodný park, kde je možné surfovať na divokých vlnách. Tatralandia je otvorená celoročne. Tešiť sa môžete na 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou počas letnej sezónny, v ponuke je až 28 toboganov a šmýkačiek a taktiež celodenný program s animačným tímom alebo aj letným eventom.

AquaCity Poprad

Ako z názvu vyplýva, nájdete ho v podtatranskom meste Poprad. Nachádza sa v krásnom prostredí Vysokých Tatier a vybudovaný bol na teplých liečivých geotermálnych vodách. K dispozícii je 13 termálnych vonkajších a krytých bazénov, 350 vodných atrakcií, najväčšie dvojposchodové wellness centrum Fire & Water na Slovensku, kryoterapia, bohaté športové vyžitie a mnoho iného. Je taktiež otvorený celoročne.

Aquapark Oravice

Presúvame sa na sever Slovenska do ďalšieho krásneho regiónu, ktorým je Orava. Tento park leží v obci Vitanová na hraniciach s Poľskom a neďaleko poľského známeho mesta Zakopane. Prírodná termálna voda vyviera z hĺbky až 1611 metrov a jej teplota predstavuje úctyhodných 58 stupňov Celzia. Zaujímavým miestom je bazén s vlnami, perličkovými lavicami, gejzírom a tiež oplýva masážnymi tryskami aj iným zariadením. Tento aquapark môžete taktiež navštíviť počas celého roka.

Vodný park Bešeňová

Tento vodný park je neďaleko Tatralandie a Liptovského Mikuláša. Leží v Bešeňovej pri vodnej nádrži s rovnakým názvom. Nájdete tam 9 celoročných bazénov a 7 toboganov. Čo sa týka letných bazénov, tam je ponuka až dvojnásobná, keďže užiť si môžete až 18 bazénov a taktiež početných 13 tobogánov. Voda v termálnych bazénoch má 38 stupňov. Pre tých, ktorí bažia po skutočnej zábave je pripravený bazén s umelými vlnami a môžete sa tiež potápať alebo vyskúšať rafty na divokej rieke. Bohatý je aj saunový svet, kde si užijete 6 suchých a parných sáun.

AquaRelax Dolný Kubín

Pasujú sa do role rodinného parku. Je to unikátne vodné dielo, ktoré leží v samotnom centre Dolného Kubína. Najviac sa pýši bohatým Vodným svetom s rôznymi vodných atrakciami. V letnej sezóne plne funguje aj vonkajší areál. Na svoje si tam prídu aj vaše deti, keďže k dispozícii je detský bazén, športové ihriská a môžete si zapožičať športové potreby, nafukovacie atrakcie, navštíviť lezeckú stenu, lanový park, detské ihrisko či šliapacie káry. Slnečná terasa s ležadlami či bufet s občerstvením budú pre vás taktiež pripravené.

Aquapark Trnava

 

Tento aquapark patrí medzi najnovšie. Má bohatú ponuku, užiť si totiž budete môcť 4 bazény, 8 sáun, 2 výrivky, jedinečné RELAX SPA, thajské masáže a nekonečné množstvo oddychu a zábavy. Taktiež je k dispozícii reštaurácia a spoločenská sála. Aqupark Trnava je jedinečný aj tým, že sa tam organizujú svadby, tak ak chcete mať svoj veľký deň v takomto prostredí, dlho neváhajte. Zaujímavý je tiež vodný bar s vodopádom, výrivka s krásnym výhľadom či relaxačný bazén. Atrakcie pre celú rodinu nájde vo vnútri, ale aj vonku.

 

Aquapark Senec

Tentokrát sa presunieme na západné Slovensko medzi Bratislavu a Trnavu. Približne na polceste leží mesto Senec a práve v ňom nájdete tento aquapark. Celoročne funguje 5 bazénov, zatiaľ čo v letnej sezóne 12 bazénov. Ďalej si užijete aj tobogány, plážové ihrisko, SPA vstupy, wellness večery, no nezabúdajú ani na deti, tie si tam totiž môžu užiť animačné programy alebo aj narodeninovú oslavu. Gastro služby sú tam taktiež na vysokej úrovni. Skvelé miesto pre celé rodiny.

SPA & AQUAPARK Turčianske Teplice

Tento zábavný vodný svet nájdete v Turčianských Tepliciach ako to vyplýva aj z názvu. Liečivá minerálna voda má teplotu 44 až 46 stupňov Celzia, pričom 2 bazény stoja priamo na minerálnych žriedlach. V tomto parku si užijete aj vitálny svet a všetko čo je s tým spojené – rôzne druhy kúpeľov, zábalov a masáži.

Aquamarín wellnes a termálne kúpalisko

View this post on Instagram

Wellness time ☺️?? @martinko.m

A post shared by Adrián Back (@adrianxback) on

Termálne kúpalisko Podhájska leží na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov. Môže sa pochváliť tým, že tam smeruje aj množstvo zahraničných turistov, a to zväčša Česi, Poliaci, Maďari, Rakúšania, ale aj iní. V letnej sezóny budete mať k dispozícii deväť  bazénov a tobogán. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novootvorený Wellness centrum Aquamarin. V Aquamarin nájdete bazénový svet s 9 bazénmi a vodnými atrakciami vo vnútri aj vonku. Taktiež tam nájdete vitálny svet so saunami, tropickým tunelom, vodným peklom, morským kúpeľom, tepidáriom, ľadopádom, skúsiť si môžete aj vedro odvahy či ochladzovací bazén. Toto miesto je možné navštíviť celoročne.

Thermalbad Corvinus

Tento komplex leží vo Veľkom Mederi. K dispozícii budete mať skutočne bohatú ponuku všetkého možného – od vnútorných i vonkajších bazénov, cez zábavné atrakcie, sauny, atrakcie pre deti až po wellness a športové aktivity. V tomto parku sa nudiť nebudete, ponuka je pestrá a každý si tu príde na svoje, dokonca aj seniori.

Thermal park Vrbov

Vraciame sa na východné Slovensko, presnejšie neďaleko Popradu a tým aj AquaCity Poprad. Vrbov sa označuje ako termálne kúpalisko pre celú rodinu. V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú štyri detské. Počas zimnej sezóny funguje päť bazénov. Teplota vody v bazénoch je niekde medzi 26°C a 38°C. Užijete si aj kvalitné thajské masáže, tobogány a vaše deti ocenia detské atrakcie.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre