10 najlepších filmov o jadrovej vojne: Testament, Oppenheimer alebo Listy mŕtveho!

246

Dnes sme si pre vás pripravili najlepšie filmy o jadrovej vojne. V tejto TOP 10 nájdete snímky ako Testament, Oppenheimer alebo Listy mŕtveho.

Zázračná míľa (Miracle Mile)

Najlepšie filmy o jadrovej vojne začneme americkou snímkou z roku 1988 Zázračná míľa. Je to akčný, dramatický thriller, ktorý nezobrazuje priamo vojnu, ale nešťastné odpálenie jadrovej hlavice. Hrali tu Anthony Edwards, Mare Winningham, či John Agar.

Testament

Testament je katastrofická dráma nakrútená v USA v roku 1983. Ukazuje život jedného mesta po jadrovej vojne, respektíve po nukleárnom útoku. V tomto prípade si ústredné postavy zahrali Jane Alexander, William Devane alebo Rossie Harris.

When The Wind Blows

When The Wind Blows, v preklade Keď fúka vietor, je animovaná vojnová dráma a komédia. Vznikla v roku 1986 v Británii. Roztomilým spôsobom rozpráva príbeh dvoch manželov, ktorým do života nepríjemne zasiahne atómová vojna.

Oppenheimer

V tomto rebríčku najlepších filmov o jadrovej vojne nemohla chýbať snímka Oppenheimer z roku 2023. Hlavnú úlohu tu hral Cillian Murphy, ktorý za svoj výkon dostal dokonca aj Oscara. Tento film pojednáva o konštrukcii atómovej bomby.

Autor fotografie je Elena Ternovaja

Black Rain

Dnešné najlepšie filmy o jadrovej vojne pokračujú ďalším počinom z 80.tych rokov minulého storočia. Black Rain je americká akčná dráma a krimi-thriller z roku 1989. Hrá tu hviezdne herecké duo Michael Douglas a Andy Garcia. Dej filmu je situovaný v Hirošime.

Bosý Gen (Barefoot Gen)

druhý animovaný film v tomto rebríčku. Je to japonská vojnová dráma vyrobená v roku 1983, ktorá sa odohráva počas posledných dní 2. svetovej vojny v Hirošime.

White Light/Black Rain: The Destruction of Hiroshima and Nagasaki

Máme tu hneď tri filmy o jadrovej vojne po sebe, ktoré sa venujú Hirošime. Po vyššie spomenutom animáku Bosý Gen a thrilleri Black Rain je tu tento počin. White Light/Black Rain: The Destruction of Hiroshima and Nagasaki je americký dokument z roku 2007. Prináša spomienky tých, ktorí prežili udalosti v Hirošime a v Nagasaki.

Threads

Threads, v preklade Vlákna,je britsko-austrálsko-americký film natočený v roku 1984. Pojednáva o jadrovej vojne, ktorá sa odohráva na celom svete. V hlavných rolách vystupovali Karen Meagher, Reece Dinsdale a Rita May.

Listy mŕtveho (Dead Man’s Letters)

80-te roky minulého storočia boli naozaj bohaté na výborné filmy o jadrovej vojne. Ďalší z nich je Dead Man’s Letters, sci-fi dráma z roku 1986 natočená v Sovietskom zväze. Tento počin ukazuje Zem ako spustošenú a neobývateľnú pre ľudstvo. Hrali tu Rolan Bykov, Viktor Michajlov alebo Vaclav Dvoržeckij.

Dr. Strangelove, or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dnešný rebríček najlepších filmov o jadrovej vojne vyhráva legendárna snímka z dielne Stanleyho Kubricka z roku 1964. Dr. Strangelove, or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb je britsko-americká vojnová komédia. Dej príbehu je nešťastnou náhodou začatá nukleárna vojna. Hlavné postavy stvárnili Peter Sellers, George C. Scott a Sterling Hayden.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre