Blesková zaujímavosť: Chorvátsko ukrýva tento klenot, ktorý je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov

5506

Vitajte v Chorvátsku, krajine, ktorá je rovnako fascinujúca ako krásna. V dnešnej bleskovej zaujímavosti vás vezmeme na cestu po jedinečných atribútoch Chorvátska a zameriame sa na jeden z jeho najzaujímavejších aspektov.

Hum
Hum“ od focusonmore.com licencia CC BY 2.0

Hum sa nachádza v srdci Chorvátska a je to mestečko ako žiadne iné. S počtom obyvateľov, ktorý sa pohybuje medzi 17 a 23, je držiteľom Guinnessovho rekordu za najmenšie mesto na svete

Nenechajte sa však zmiasť jeho veľkosťou. Hum je miesto s nesmiernym šarmom a charakterom, ktoré svedčí o húževnatosti a duchu chorvátskeho ľudu.

Hum
Foto“ odArnie Papp licencia CC BY 2.0

Hum svojou existenciou spochybňuje naše vnímanie toho, aké môže byť mesto. Je to miesto, kde každý pozná každého, kde komunita nie je len pojem, ale spôsob života. Je to mesto, ktoré obstálo v skúške času a zachovalo si svoju jedinečnú identitu uprostred neustále sa meniacich prúdov sveta.

Hum však nie je to jediné, čím je Chorvátsko výnimočné. Táto krajina je pokladnicou divov. Môže sa pochváliť najvyšším počtom nehmotných statkov UNESCO spomedzi všetkých európskych krajín. Je domovom prvého píšťalového organu na svete, na ktorý hrajú rytmické morské vlny v Zadare . Takže keď budete nabudúce plánovať dovolenku v Chorvátsku, spomeňte si na túto zaujímavosť.

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti o Chorvátsku.

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.