Jedny z najnebezpečnejších miest na svete. Vysoká miera kriminality, tropické teploty či jedovaté hady. Ich návštevu je vhodné poriadne zvážiť.

1504

So začiatkom roka si nepochybne veľké množstvo ľudí dalo mnoho predsavzatí, plánov a ideálov, ktoré by chceli splniť. Veľmi často sa na takomto zozname želaní nachádzajú práve cestovateľské sny. 

Stále viac a viac ľudí vyhľadáva exotiku na rôznych “netradičných” miestach sveta, a tak je skutočne už len málo miest na Zemi, ktoré by zostávali skryté pred zrakom ľudí. Avšak, je dôležité, aby ste pri výbere destinácie zvažovali naozaj starostlivo. 

V rámci nášho článku vám predstavíme mieste, ktoré by ste rozhodne nemali navštíviť sami. A ak si ich vyberiete, nezabúdajte na ostražitosť. Pred čím vás predovšetkým chceme varovať? No predsa pred ich kriminalitou. 

Johannesburg, Juhoafrická republika

a view of a city with a train in the foreground
Autor tejto fotografie je Simon Hurry

Nedá sa poprieť, že toto mesto je naozaj nádherné, plné pamiatok, ktoré by potešilo nejedno oko. Napriek tomu sa ale právom dostalo na rebríček miest, ktoré sú pre svoju vysokú mieru kriminality považované za nesmierne nebezpečné. Ulice sú totiž plné vreckových zlodejov a kriminálnikov, ktorí vás môžu obrať o peňaženku, ale aj o život. A aké sú dôvody toho, že sa tu nachádza tak veľa ľudí neváhajúcich spáchať trestný čin? Môže ich byť hneď niekoľko – nevzdelanosť obyvateľstva, vysoký počet cudzincov a v neposlednom rade  preľudnenosť. 

Naí Dillí

nepokoje India Nai Dilli
Zdroj: shutterstock

Mesto sídliace v Indii, typické netradičnou, no o to úchvatnejšou architektúrou a prekvapivo nízkymi cenami produktov i služieb roky rokúce láka cestovateľov z celého sveta. S vyše 20 miliónmi obyvateľov mesta a návštevníkmi všade naokolo však môže byť náročné užívať si cestu a zároveň dávať pozor na všetky cennosti. Pre to ani nie je ničím prekvapivým, že krádeže sú tu na dennom poriadku a to hlavne na miestach, kde sa sústreďuje najväčšie množstvo ľudí – napríklad na trhoch alebo autobusových či vlakových staniciach. Dillí je navyše jedno z najšpinavších mi­est, kde sa takmer brodíte v odpadkoch  a septiku. Podobne ako iné miesta v Indii teda predstavuje riziko aj z hygienického hľadiska. 

Koh Tao, Thajsko

77726985 island reuters
Zdroj: bbc.com

Na prvý pohľad sa nejedná o nebezpečné miesto na návštevu a krátkodobý pobyt. Opak je však pravdou. Od roku 2014 tu záhadne prišlo o život až 11 turistov, preto mu niektorí “zasvätení” hovoria aj Ostrov smrti. Dva prípady boli klasifikované ako vražda a zvyšok mala byť údajne nehoda (aj keď všetci vedia, že to tak nie je). Preto sa povráva, že na ostrove vyčíňa sériový vrah i miestna mafia. 

Púšť Danakil, Eritrea

brown and green field under blue sky during daytime
Autor tejto fotografie je Daniele Levis Pelusi

Ďalšie miesto, ktoré si pre svoju charakteristiku vyslúžilo prezývku a aká to bude tentokrát? Veľmi príhodne “Peklo na Zemi”. Púšť neprestajne sužujú extrémneho horúčavy, nájdete tu tiež aktívne sopky a gejzíry, ktoré vypúšťajú toxické výpary. Ak vás ani toto neodradilo a chcete si naplánovať výlet práve na púšť Danakil, budete si musieť zajednať sprievodcu. Inak je vstup prísne zakázaný. 

Ilha da Queimada Grande, Brazília

42 33336539
Zdroj: shutterstock

Ide o ostrov, na ktorý je vstup prísne zakázaný. Zaujíma vás, aký je dôvod pre tak drastické riešenie? Žije tam jeden z najnebezpečnejších hadov na svete a to vo veľkých počtoch (je teda isté, že by ste sa ním pri svojej návšteve stretli). Na jednom jednom metri štvorcovom ich tam je možné nájsť až päť. Tieto hady sú pritom veľmi jedovaté a takmer okamžite usmrtia človeka.

Národný park Madidi, Bolívia

img 1643
Zdroj: shutterstock

Pozriete sa naň a možno hneď nepochopíte, prečo sa ocitol na tomto zozname. Nádherné miesto plné zelene, cez ktoré preteká Amazonka. Smrteľne nebezpečné je práve okolie jej horného toku. Rastú tam totiž rastliny, ktoré už pri najmenšom kontakte v podobe dotyku spôsobujú vyrážky, závraty, horúčku. A akoby toho nebolo málo, ak sa vám prihodí otvorená rana veľmi rýchlo sa vám do nej dostanú tropické parazity a baktérie, ktoré vás usmrtia. 

Zdroj 

 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.