Najnechutnejšie potraviny na svete: Trúfli by ste si?

1501

Toto je článok najnechutnejších potravín, ktorých sa mnohí ľudia nikdy nedotknú. Pre niektorých sú jedlá uvedené v tomto článku jedny z najnechutnejších vecí, aké si kedy viete predstaviť, že by ste si dali do úst, iní ich považujú za pochúťky. To, čo považujete za chutné, môže byť výsledkom vašej kultúrnej výchovy alebo jednoducho vašich osobných chuťových buniek. Je možné, že vám tieto jedlá budú pripadať absolútne odporné, ale možno nie.

Víno, ktoré obsahuje mláďatá myší

Toto tradičné čínske a kórejské víno sa považuje za „tonikum zdravia“.

Zdroj: Wikimedia Commons

Oplodnené kačacie vajcia

Toto sa nazýva Balut. Je to oplodnené kačacie vajce s takmer vyvinutým embryom. Ako sa to dá zjesť? Je to také jednoduché ako uvariť vajce. V skutočnosti je to presne to, čo urobíte – uvaríte ho, olúpete, namočíte do soli alebo octu podľa vlastného výberu a potom ho zjete.

Caryl Joan Estrosas/Flickr

Ľudská placenta

Niektorí ľudia jedia ľudskú placentu ako údajný spôsob, ako potlačiť účinky popôrodnej depresie a iných tehotenských komplikácií. Celebrity ako January Jonesová vychvaľujú výhody tejto praxe a niektoré ženy si dokonca najímajú slávnych spracovateľov placenty, aby im pripravili recepty na báze placenty. Okrem užívania placenty vo forme tabliet ju môžete konzumovať ako súčasť smoothies, lasagní, truffles a čili.

Zdroj: Wikimedia Commons

Očné buľvy z tuniaka

Nachádzajú sa v kuchyni východnej a juhovýchodnej Ázie a sú skutočne dobré pre váš zrak. Podávajú sa v polievkach a s bylinkami.

Zdroj: Magalie L’Abbé/Flickr

Storočné vajce

Toto čínske jedlo vzniká konzervovaním kačacích, slepačích alebo prepeličích vajec v zmesi hliny, popola, soli a ryžovej slamy počas niekoľkých týždňov až mesiacov. Toto jedlo dostalo svoj názov podľa ohromného množstva času, ktorý je potrebný na ich prípravu. Po určitom čase začnú vajcia prirodzene zapáchať a žĺtok sa zmení na tmavozelený. Bielok naopak zhnedne.

Zdroj: Lee LeFever/Flickr

Želé z losieho nosa

Kanadská pochúťka, želé z losieho nosa, je presne taká, ako znie. Nos a žĺtky uvarte, pridajte pár cibúľ a kurací vývar a nechajte vychladnúť.

Zdroj: Travis/Flickr

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre