Toto je 9 najzbytočnejších svetových rekordov v Guinessovej knihe

3391

Guinessova kniha rekordov je autoritou medzi knihami, to vie už každý. Na to, aby bol uznaný svetový rekord, popravde, niekedy stačí málo.

Takmer každý sa môže uchádzať o toto “miesto”, musí však spĺňať nasledujúce požiadavky: rekord musí byť merateľný, prekonateľný, štandardizovateľný, overiteľný, univerzálny, odlišný od iných rekordov.

1. Najrýchlejší čas, za aký prešli po namazanej tyči

 

Antonio Papa zlomil na jar 2016 svetový rekord, keď prešiel po namazanej tyči za 3,09 sekundy. Taliansko tak prekonalo americký rekord, ktorý od roku 2012 držal Joe DaSilva.

2. Najpotetovanejší muž

 

Luck Diamond má tetovania po celom tele. Presne tak, má ich aj na viečkach, ušných lalôčikoch aj na… viete, kde. Sám je tatérom, takže sa dá povedať, že svoju robotu nosí so sebou. Takisto je hltač mečov a žonglér. Žiadne umenie však nie je také zaujímavé, ako keď vidíte človeka bez kúska čistej kože.

3. Najväčšia zbierka Šmolkov

 

Zbieranie je o hľadaní niečoho neobyčajného ho a o vyjadrení samého seba. Gerda Scheurs má doma zbierku Šmolkov v hodnote vyše stotisíc dolárov. Len si predstavte, čoho všetkého by bol pre takú kopu peňazí Gargamel schopný.

4. Najviac tunelov na tvári

 

Ak vás odrádza už slovné spojenie “tunel na tvári”, neodporúčame vám pozerať priložené video. Ak ste však zvedaví, pozrite si držiteľa svetového rekordu z Británie, Jamesa Gossa. Prekonal držiteľa rekordu z minulého roka, Nemca Joela Migglera.

5. Najviac zjedených mandlí za minútu

 

Možno to znie nezmyselne a, pravdupovediac, možno aj je. Leah Shutkever sa však rozhodla, že to skúsi a v októbri tohto roku ich zjedla 40, čím prekonala svetový rekord.

6. Najdlhšia cesta po legu prejdená na boso

 

20. novembra prešiel Kevin Strahle 3886,2 metra po kúskoch lega a celkom na boso. Ak si pretočíte video na koniec, uvidíte, čo to spravilo s jeho chodidlami.

7. Rekord v skladaní papiera

 

Aj keď video ukazuje skladanie toaletného papiera, existujú rekordy v skladaní rôznych druhov papiera. Jedna mladá žena z Kalifornie, Britney Gallivan, zlomila svetový rekord v skladaní kancelárskeho papiera. Učiteľka jej povedala, že papier sa dá zložiť len niekoľkokrát, čo Gallivan zobrala ako výzvu, a tento počet prekonala. Papier zložila až dvanásťkrát.
Poučenie? Nedovoľte nikomu, aby vás svojimi názormi obmedzoval.

8. Najviac predmetov v brade

 

Počas pandémie sa mnoho mužov rozhodlo, že si nechá narásť bradu. Niektorí to brali ako symbol mužnosti, pre iných to však znamenalo oveľa viac. Našli v tom spôsob, ako prekonať svetový rekord.
Joel Strasser sa to rozhodol skúsiť, a tak si postupne dával do brady nasledujúce predmety:

  • 3500 špáradiel,
  • 520 čínskych paličiek,
  • 607 golfových tyčiek,
  • 312 slamiek,
  • 302 vianočných ozdôb.

9. Najrýchlejšie zjedené burrito

 

Polhodinová obedová pauza nie je príliš veľa, však? Ledva trikrát zahryznete do jedla a už sa musíte vrátiť k práci. Niektorým to však celkom stačí, Leah na to potrebuje len 35,26 sekúnd. Áno, presne tá Leah, ktorá zjedla najviac mandlí za minútu. Tento rekord dosiahla v roku 2019 a odvtedy ju nikto neprekonal.

Zdroj
Video: Listverse

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.