10 najnebezpečnejších mafií a gangov na svete, ktorých denný rozvrh tvoria vraždy, lúpeže, či obchod s drogami

14563

Každý niekde začínal. Niekto sa mohol dostať do zlej partie, čo môže znamenať drogy, alkohol a ničenie súkromného majetku. Niektorí to však „dotiahli“ ešte ďalej a vznikli gangy. Ako plynuli roky, vyčíňanie sa zmenilo na nekalé (obchodné) praktiky a vtedy vznikla mafia. Tí „najlepší“ sú teraz známi po celom svete a nejedno sa s nimi zahrávať…

Cosa Nostra

Z talianskeho prekladu znamená „Cosa Nostra“ doslova „Naša vec“. Všetko sa to začalo v ére migrovania Talianov do New Yorku. V súčastnosti však ide o najznámejšiu sicílsku mafiu s cca. 25,000 členmi a s 250,000 pobočkami. Predpokladá sa, že momentálne ovláda skoro celú Sicíliu a mnohé ďalšie krajiny. Ďalej je známa aj spoluprácou s inými zločineckými organizáciami, pri čom ide najčastejšie o predaj drog. (foto nižšie je viac-menej ilustračné, ale aj známy Al Capone bol jedným z bossov tejto mafie)

Cosa Nostra mafia photo
Foto: avatar-1

Crips (taktiež aj Cribs)

Tento pôvodne afroamerický gang bol založený v Los Angeles v roku 1969. Dnes však uŽ ide o jednu z najväčších zločineckých organizácií na svete, s populáciou asi 30,000 až 35,000 členov. Ak stretnete človeka v modrom oblečení a s modrou šatkou na ústach, bežte preč. Je o nich totiž známe, že nemajú problém s lúpežami, vraždami a samozrejme nezabudnime na tradičný obchod s drogami. Navyše sú obrovský súperi so skupinou „Bloods“, spomínanou nižšie. Jediná bezpečná vec, ktorú kedy urobili, bolo vymyslenie tanca „Crip Walk“.

Crips photo
Foto: poohka

Wah Ching

Taktiež známa aj ako „Dub C“. Ide o čínsky gang založený v San Franciscu v 60. rokoch, skladajúci sa prevažne z mladých mužov. Momentálne pôsobia hlavne v Los Angeles a vo východnej Ázii. Zameriavajú sa najmä na „pranie špinavých peňazí“ a na finančné podvody. Taktiež sú ale známi ako veľmi dobrí falšovatelia peňazí…

Yakuza

Ide bez debaty o najväčšiu mafiu na svete, má približne 102,000 členov. Je známa hlavne kvôli svojim krutým pravidlám. Jedna z podmienok vstúpenia je prerušenie akýchkoľvek kontaktov s rodinou a so známymi. Týmto preukážete, že ste svojmu Bossovi úplne podriadení. Zároveň sa však riadi princípom „Bohatým ber a chudobným dávaj.“ Keď v Japonsku došlo k Tsunami, ako prví ľuďom zabezpečili potraviny, vodu a ďalšie veci potrebné na prežitie.

Yakuza photo
Foto: stekler

Bloods

Los Angelský gang založený v roku 1972. Narozdiel od ich rivalov, zločineckej skupiny „Crips“, sa obliekajú do červených vecí a nosia červené šatky. Sú rozdelení do rôznych podskupín, z ktorých každá má iných členov. Rozlišujú sa podľa tetovaní, jazyka, farby pleti, šperkov…

Bloods gang photo
Foto: temptationize

18th Street Gang

Taktiež známa aj ako „M18“.  Nemilosrdná zločinecká organizácia, s viac ako 65,000 členmi v 120 mestách, začínajúca v Los Angeles. Neustále súperia s inými gangmi, ako Cribs, Bloods, alebo MS13. podobne ako Yakuza, tiež vyžadujú absolútnu oddanosť veliteľovi a často svojich členov kruto „testujú“.

Los Zetas

Pôvodne mexický gang, dnes už najväčší drogový kartel na svete. Dennodenne stoja za niekoľkými vraždami. Od roku 2012 má tento kartel absolútnu kontrolu nad 11 štátmi Mexika, čo z nich robí aj najrozsiahlejší drogový kartel. Ich nezákonné činnosti však nekončia hranicami Mexika, ale presahujú aj do USA.

 Aryan Brotherhood (Bratstvo Aryanovcov)

Taktiež známi aj ako „Brand“, „AB“, alebo „One-Two“. Ide o naozaj nebezpečnú organizáciu, zodpovedajú totiž za 1/4 vrážd v USA, s čím sa spája aj vstup do gangu. Ak sa chcete pridať, musíte zabiť osobu, ktorú Vám vyberú. Najčastejšie ide o ich nepriateľov. Tento gang má asi 20,000 členov v USA, z čoho je mnoho z nich vo väzení.

Latin Kings

Ide o najlepšie organizovaný latinský gang na svete. Vznikli ako pouličný gang v Chicagu v 40. rokoch. Spočiatku gang tvorili väčšinou Portorikánci, dnes už dominujú Mexičania. Aj keď nie sú takí krutí ako ostatné gangy, podieľajú sa na veľkom množstve nezákonných činností, ako falšovanie peňazí, alebo zabíjanie na objednávku.

Mara Salvatrucha

Alebo tiež MS13. Ide bez pochýb o najnebezpečnejší a najkrutejší gang, ak by sa to nedalo nazvať aj mafiou. Majú okolo 70,000 členov a sú trochu iní, ako ostatné gangy. Pašujú drogy, predávajú zbrane na čiernom trhu, podieľajú sa na mnohých veľkých krádežiach, obchodujú s ľuďmi a útočia na hocikoho, pokiaľ ide o presadzovanie akýchkoľvek práv. Zabitie dieťaťa, alebo ženy pre nich nie je nič iné, ako zabitie muža.

Mara Salvatrucha photo
Foto: Oeil brillant

zdroj: themost10

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.