Nanuky zo 100 rôznych znečistených vodných zdrojov majú za úlohu poukázať na tento globálny problém

1620

Nanuky sú vec, ktorú očakávate, že nájdete v mrazákoch v obchode. Jeden si v horúcom dni kúpite, príjemne sa tak schladíte a ulahodíte svojím chuťovým bunkám. Tieto sú ale trochu iné, namiesto sladkého osvieženia by ste riskovali svoj zdravotný stav, sú totiž vyrobené zo znečistených vodných zdrojov v Taiwane.

Tento projekt s výstižným názvom „Polluted Water Popsicles“ vytvorili traja študenti dizajnu. Ich úlohou je upozorniť širokú verejnosť na to akým tempom vzrastá množstvo znečistených vôd z dôvodu ekonomického rastu a urbanizácie. Voda na výrobu týchto nanukov bola odobraná zo 100 rôznych vodných zdrojov v a zmrazená do tejto podoby. Aby ich životnosť nebola tak obmedzená a pútali pozornosť ľudí dlhšie ako do doby kým sa neroztopia, umelecká univerzita ich prerobila pomocou priehľadnej živice.

Na univerzite im dokonca vyrobili obaly, ktoré reprezentujú rôzne regióny, z ktorých boli vzorky body odobrané. Odpad vo vode bol rôzneho druhu ale suverénne najväčšie zastúpenie mali plasty – až 90%. Toto je jednoduchý a účinný spôsob ako prinútiť ľudí zamyslieť sa nad tým, čo sa deje, ako si sami znečisťujeme vodu, ktorú nevyhnutne potrebujeme k životu. Dá si niekto nanuk?

BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda
BoredPanda

 

Video:

 

zdroje: Polluted Water Popsicles Project

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre