Narcos, seriál od spoločnosti Netflix, ktorý si okamžite získal fanúšikov po celom svete vrátane Slovenska. Seriál prvými dvoma sériami, ktoré sa zaoberajú životom Pabla Escobara nastavil „laťku“ naozaj vysoko .  Len nedávno vyšla tretia séria, ktorá ide ďalej v tématike obchodnovania s drogami, bohužiaľ bez Escobara.  Či sa tvorcom podarí obhájiť tento kvalitný počín novou sériou uvidíme. Zatiaľ vám prinášame  týchto 13 zaujímavostí .

Narcos
Foto: Youtube / Netflix

1. Brat Pabla Escobara (Roberto), ktorý bol zároveň Pablovým hlavným účtovníkom sa v seriáli neobjavuje. Dokonca zažaloval Netflix o jednu miliardu dolárov kvôli porušeniu autorských práv . Roberto si odsedel 11 rokov vo väzení a po prepustení sa podieľal na písaní kníh a točení filmov o Escobarovom živote.

2. V 7. epizóde Narcos sa Pablo a Primo Gustavo stretnú s právnikom, ktorému Pablo vysvetlí prečo spáchal teroristický útok proti verejnosti. Slová, ktoré Pablo povie sú presne tie isté aké použil v reálnom živote (na základe nahrávky, ktorá bola použitá vo viacerých filmoch).

3. Herec, ktorý ztvárnil Pabla (Wagner Moura) je Brazílčan a musel sa naučiť španielsky kedže jeho rodný jazyk je portugalčina.  Hudba v intre seriálu je tiež naspievaná umelcom z Brazílie, ktorý spieva po španielsky.

4.  Keď sa v seriáli stretne Pablo s Fernandom Duque-om v jeho dome, povie: „ Nie som bohatý, som chudobný človek s peniazmi“ . Tento citát patrí víťazovi Nobelovej ceny Gabrielovi Garcia Marquezovi .

5. Slang „Narco“ pochádza zo španielskeho „Narcotraficant“, čo znamená obchodník s drogami.

6. Skutočný agent Javier Pena zobral svojho filmového predstaviteľa  Pedra Pascala  do reálneho vycvikového strediska DEA aby videl ako trénujú budúci bojovníci proti drogám.

Agent DEA
Foto: Youtube / Netflix

7. Prísny a nekompromisný  Plukovník Carrillo v skutočnosti neexistoval. Postava je zložená z viacerých charakterov, ktoré sa podieľali na honbe za Escobarom.

8. 9 Diel prvej série sa vyznačuje tým, že v ňom môžete zahliadnuť Československý traktor Zetor 6711 na poli.

9. Wagner Moura sa po dotočení prvých dvoch sérií musel začať zdravo stravovať. Kvôli postave Pabla musel pribrať 18 kilogramov, prešiel teda dočasne na vegánsku stravu.

10. Escobarov syn Sebastian Marroquin (zmenil si meno z pôvodného Juan Pablo Escobar) seriál Narcos ani minulosť svojej rodiny nenávidí.  Sám hovorí, že dílovanie drog zničilo jeho rodinu a nepáči sa mu ako show vykresľuje jeho otca ako jediného záporáka a mlčí napríklad o zákonoch, ktoré zámerne dovoľovali dílovanie kokaínu do USA kvôli „špeciálnemu zdaneniu.“

Escobar
Foto: Youtube / Netflix

11. O Pablovej smrti sa vedú pochybnosti. Je známe, že umrel počas prestrelky s policiou ale nie je isté, či „smrteľnú radu“ dostal od policajta alebo sa zabil sám. Pablo totiž viackrát spomenul, že sa radšej zabije ako by mal ísť do väzenia. Guľka bola pritom presne na tom mieste (hneď nad uchom) do ktorého Pablo povedal, že sa strelí ak ho niekedy chytia (povedal to svojmu bratovi).

12. V seriáli sa zobrazuje presne to isté miesto na ktorom Escobar skonal v reálnej minulosti.

13.  Na  túto chybu  upozornil Escobarov syn. V seriáli sa totiž hovorí, že Pablo podporoval futbalový tím Atlético Nacional . V skutočnosti však podporoval Deportivo Independiente Medellín .

 

zdroje: imbd, csfd, moviepilot

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.