Jedno z najobľúbenejších španielskych miest je teraz na dosah. V prípade, že chcete lepšie spoznať Barcelonu, nemali by ste dlho váhať a zaobstarajte si letenky čím skôr.

barcelona fotografia
Photo by katerina198

Práve teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky priamo do Barcelony len za cenu 28€! Poletíte však z Budapešti. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 20.11. – 27.11.2018. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55cm x 40cm x 20cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€. 

O Barcelone:

– Futbal na Nou Campe – ak ste fanúšikmi futbalu, rozhodne si nenecháte ujsť aspoň jeden zápas na tomto štadióne, ktorý je domovom miestnych futbalistov z klubu FC Barcelona.

– Kulinárske dedičstvo Ferrana Adriu – tento kuchár patrí v medzi najlepších šéfkuchárov súčasnosti. Viedol reštauráciu, ktorá sa stala 5-krát po sebe najlepšou na svete. Teraz jeho umenie nájdete v barcelonských zariadeniach ako Dos Palillos, Alkimia či Tickets.

– Súčasné umenie – pôsobenie Pabla Picassa aj Salvádora Dalího spravilo z Barcelony mesto s pozoruhodným umeleckým centrom. Múzeum súčasného umenia, akým je špičkové MACBA, je jedným vôbec z najznámejších v Európe. Nájdete tam aj rôzne iné múzeá.

 

TIP: Prejdite na aktuálnu ponuku leteniek do Barcelony .

barcelona macba fotografia
Foto od Alexander.Hüls

– Nočný život v El Raval – táto štvrť sa kedysi považovala za zónu, kam sa neodporúčalo chodiť. Teraz to tam žije a je to časť, kde nájdete najlepšie nočné podniky. Alebo choďte na rušnú ulicu Las Ramblas.

– La Sagrada Familia – je to najväčšia barcelonska dominanta. Ide o Baziliku, ktorá je však stále vo výstavbe, aj po 140 rokoch. No ak ste v Barcelone, rozhodne ju neobídite. 

– Nádherná architektúra, ktorú uvidíte naokolo. Španielsko je veľmi obľúbenou destináciou a rovnako tak aj Barcelona. Jej návštevu určite neoľutujete.

barcelona macba fotografia
Photo by JoaquinAranoa

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pred návštevou Barcelony:

Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, pomôže vám náš sprievodca s rôznymi radami. Dočítate sa tam napr. kde sa ubytovať, čo rozhodne navštíviť, čo ochutnať až po to, akú dopravu je najlepšie využiť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

barcelona macba fotografia
Photo by Pexels
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.