Hovorili mu, že je opica, no napriek tomu odštartoval svoju kariéru na sociálnych sieťach

906

17-ročnému Lalitovi Patidarovi zo strednej Indie diagnostikovali hypertrichózu. Ide o zriedkavé ochorenie, ktoré spôsobuje nadmerný rast ochlpenia po celom tele vrátane tváre. Z toho dôvodu Lalita jeho rovesníci nazývali „opičím chlapcom“ a nebol schopný nájsť si preto žiadnych priateľov. Dnes je to však už minulosťou, pretože vedie normálny spoločenský život a začal natáčať aj vlogy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lalit Patel (@lalitpatidar520)

Keď sa narodil, sama matka bola prekvapená, že porodila dieťa pokryté vlasmi. Aj jeho otec spomína, aká šokovaná bola zdravotná sestra. Tá dokonca zavolala lekára, aby bábätko skontroloval. Lekár však oboch rodičov ubezpečil, že sa nemajú čoho obávať. Povedal, že bábätko je v poriadku a následne ho oholil.

Dlhé roky Lalitova rodina nevedela, čo sa deje. Skúšali množstvo liečebných metód a prostriedkov, nič však nepomáhalo. Jeho matka uviedla, že vlasy síce nerastú dlhšie, ale ani sa neskracujú. Každému hovoria, že ide o vrodený chybu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lalit Patel (@lalitpatidar520)

Hypertrichóza je ochorenie, ktoré sa nazýva aj vlkodlačí syndróm. Odborníci predpokladajú, že tento stav je primárne spôsobený genetickou mutáciou a nesúvisí s mužskými hormónmi. Postihuje len jedného z 340 miliónov jedincov, čo znamená, že dnes na svete jestvuje len 50 ľudí s týmto ochorením.

Lalit kvôli nemu v živote čelí viacerým ťažkostiam. Má problémy s videním, jedením aj dýchaním. Uviedol, že vlasy mu padajú do očí, pri jedle sa mu dostávajú do úst a spôsobuje mu to nepríjemné pocity.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Simran (@vermasimran251)

Okrem fyzických ťažkostí je tu však aj sociálny aspekt. Lalitovi sa deti v triede posmievali kvôli vzhľadu. Jeden z jeho priateľov uviedol, že keď chodili na prechádzky, spolužiaci naňho kričali „opica“, dokonca po ňom hádzali kamene. Učiteľka však triedu pokarhala a naučila ich, aby sa neposmievali iným. Posmievanie následne prestalo a všetci sa spriatelili.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lalit Patel (@lalitpatidar520)

Napriek všetkým problémom však Lalit žije ako ostatní tínedžeri a cíti sa dobre. Nič z tohto ho neovplyvnilo natoľko, aby sa nevenoval veciam, ktoré ho napĺňajú. Po ukončení štúdia sa plánuje stať policajtom. Dnes je dokonca aktívny aj na svojom Instagrame, kde má viac ako stotisíc sledovateľov.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.