Podivné a nechutné pokrmy, ktoré na určitých miestach planéty konzumujú s obľubou. Ochutnali by ste?

491

Vedeli ste o tom, že vo Švédsku existuje múzeum, ktoré si dalo za cieľ spojiť všetky najneobvyklejšie a hlavne najnechutnejšie jedlá sveta do jednej expozície? Je však dôležité povedať, že múzeum tieto jedlá nevystavuje za účelom zosmiešniť ich. Každé je totiž vo svojej krajine pôvodu úplne bežné a dovolíme si tvrdiť, že aj pomerne obľúbené. 

Múzeum svojim návštevníkom, prirodzene, ponúka aj možnosť z každého jedla, či potraviny ochutnať, no všetko je na dobrovoľnej báze. Nikdy však neviete – to čo niekomu môže prísť odporné, pre vás môže byť chutné. 

Balut

Zdroj: ranker.com

Balut sa konzumuje predovšetkým na Filipínach a ide o kačacie vajce s “prekvapením” vo vnútri, tam sa totiž nachádza kačací plod. Nepredstavujte si však taký malý zárodok, aký by ste tam našli hneď po oplodnení, tieto plody sa už totiž vyvíjali tri týždne. Čiastočne vyvinuté káčatko je dostatočne mäkké na to, aby sa dalo požuť, takže cieľom je, zjesť celý obsah vajíčka. 

Hovädzie afrodiziakum 

Zdroj: ranker.com

Čína má vo svojom jedálničku veľa zvláštnych potravín a ešte zvláštnejších receptov. Pričom veľká časť z nich je tam preto, že je považovaná za afrodiziaka, vrátane býčieho mäsa, z ktorého často pripravujú polievku, ale predáva saj v polovičkách na trhovisku. 

Vyprážaná tarantula 

Zdroj: ranker.com

Už len predstava vkladania pavúka s ôsmimi nohami do úst môže byť skutočne odporná. Napriek tomu je vyprážaná tarantula v Kambodži obľúbeným jedlom. Počas vlády Červených Kmérov v 70. rokoch 20. storočia bolo nedostatok jedla, takže ľudia boli hladom a núdzou nútení jesť aj pavúky. Odvtedy toto “jedlo” zostalo v jedálničku a stalo sa pochúťkou. 

Tarantuly sa pripravujú v marináde, ktorá pozostáva z cukru, korenín a následne sa vyprážajú vo vriacom oleji menej ako minútu. Tí čo mali možnosť ochutnať, chuť pripisujú krabovi. 

Cuy

Zdroj: ranker.com

Cuy alebo pečené morča je peruánske jedlo, ktoré jedia predovšetkým farmári žijúci v horských oblastiach krajiny. Pečené morča sa tu ale postupne stalo vychýrenou dobrotou, ktorá sa presunula z chatiek farmárov do reštaurácií, a to po celej krajine. 

Podobne ako iný dobytok sa aj morčatá chovajú na farmách. Pre vysoký dopyt ide dokonca o veľmi výnosné odvetvie. Často sa podávajú celé a ich chuť je prirovnávaná ku králikovi.

Hákarl

Zdroj: ranker.com

Hákarl sa na Islande jedáva celoročne. Ide o jedlo, ktoré pozostáva z grónskeho žraloka, ktorého treba správne pripraviť, inak je pre vysoký obsah močoviny toxický. Žraločie mäso prechádza procesom fermentácie, ktorá trvá približne 6-12 týždňov, potom sa nechá niekoľko mesiacov sušiť a až následne je pripravené na konzumáciu.

Kaloň

brown and black animal head
Autor tejto fotografie je Sonia Nadales

Kaloň je obľúbené jedlo najmä v Republike Palau. Pripravuje sa z neho polievka, kedy sa celý netopier varí vo vývare, následne sa vyberie a dozdobí pomocou čili a cibuľky. Polievka a samotný netopier sa jedia oddelene. 

Mongolská Mary

Zdroj: ranker.com

Drink Bloody Mary pozná snáď každý. Jeho podobnou variantou je tento nápoj, ktorý taktiež pozostáva z paradajkovej šťavy. Je tu však jeden podstatný rozdiel. Ak si objednáte kdesi v reštaurácii Bloody Mary, nebude vám v drinku plávať ovčia bulva. Tá je však v tomto mongolskom drinku zámerne. Údajne extrémne zaberá na stav po alkoholovom opojení.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre