Nie vždy dôjde k úniku nebezpečných látok. Občas sa na ceste ocitnú prasiatka, čokoláda alebo pivo!

2638

Nehody sa žiaľ stávajú až príliš často. Najhoršie sú tie smrteľné, no žiadnu nehodu nemôžeme zľahčovať. Obzvlášť nebezpečné sú nehody motorkárov alebo nákladných vozidiel, predovšetkým, keď prepravujú náklad. Vtedy totiž hrozí, že sa vozidlo prevráti a do okolia sa môžu dostať nebezpečné látky alebo rôzne iné prepravované predmety, tekutiny alebo aj zvieratá. 

Verte, že v tom čase by ste sa na rovnakej ceste nachádzať nechceli, v tom lepšom prípade by ste sa len ocitli v poriadnej dlhej kolóne áut, v tom horšom by ste boli priamym účastníkom premávky. 

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo všetko sa v takýchto nákladných vozoch prepravuje? Možno ste na to nemali dostatok času alebo záujmu – v takom prípade teraz zostanete určite nadmieru prekvapení. 

Máme v úmysle vám totiž predstaviť vážne nehody, pri ktorých nikomu nebolo do smiechu, no nakoľko v drvivej väčšine prípadov bola najväčšia škoda finančná čiastka, ktorú bolo treba zaplatiť možno sa nám podarí vám dokonca vyčarovať úsmev na tvári. 

29 tisíc gumených kačičiek

pile of rubber duckies
Autor tejto fotografie je Andrew Wulf

Áno, presne tie staré komunistické gumené kačičky, ktoré mali robiť spoločnosť malým deťom počas kúpeľa vo vani. Prevážané boli loďou z Hongkongu. Došlo však k určitým problémom, ktoré vyvrcholili tým, že sa celý náklad dostal do vody, takže Aljašský záliv a iné časti Tichého oceánu boli pokryté milými žltými kačičkami.

12 ton čokolády

brown chocolate
Autor tejto fotografie je Kaffee Meister

9. mája 2018 bola v Poľsku uzavretá štvorprúdová diaľnica pre nehodu nákladného auta, ktoré v tom čase prevážalo tekutú čokoládu. 12 ton tejto lahodnej pochúťky skončilo rozliatych na ceste. Pri odstraňovaní katastrofy museli hasiči použiť prúd naozaj horúcej vody, aby sa im podarilo zbaviť sa hustej mazlavej tekutiny vytekajúcej na cestu. 

2 200 mláďat ošípaných

white and brown pig on brown hay
Autor tejto fotografie je Lauren McConachie

V štáte Ohio sa odohrala na prvý pohľad desivá nehoda, kamión prevážajúci živé malé prasiatka sa prevrátil. Našťastie sa prasiatkam nič nestalo, dokonca sa potešili slobode, ktorá ich náhle počkala a rozhodli sa z “miesta činu” utiecť, dokonca boli natoľko živé, že sa ani neobťažovali počkať na príchod činných zložiek. 

Tisíce pomarančov

orange fruits on white ceramic plate
Autor tejto fotografie je Jen Gunter

V septembri 2014 bol už pravdepodobne najvhodnejší čas na príchod zásob pomarančov na vianočné obdobie. Čo sa však nestalo! Príves nákladného auta sa v dôsledku nehody prevrátil a na cestu sa vysypalo tisíce pomarančov. Veľká škoda, nemyslíte? 

Takmer 20 ton avokáda

green and brown fruit on black and brown fruits
Autor tejto fotografie je Eddie Pipocas

Táto nehoda sa odohrala pomerne nedávno – v decembri 2017. Nákladné auto plne naložené chutným a zdravým avokádom malo na diaľnici nehodu a akoby toho bolo málo, začalo horieť. To bol dôvod na okamžité uzatvorenie diaľnice na niekoľko hodín. Vodič utrpel ľahké zranenia, no našťastie sa všetko podarilo dostať pod kontrolu, len avokádo už nikto nezachránil.

15 tisíc kilogramov zmrzliny

coffee beans
Autor tejto fotografie je Keriliwi

Len si predstavte koľko škody a smútku za skvelou mrazenou pochúťkou to muselo byť. Našťastie sa nikomu nič vážne nestalo, napriek tomu musela byť cesta uzatvorená a odstrániť škody trvalo naozaj dlho, čo skomplikovalo roztápanie zmrzliny. 

Pivo a čipsy

a close up of a glass of beer with drops of water
Autor tejto fotografie je Timothy Dykes

V tomto prípade išlo o dvojnásobnú škodu. Predstavte si, aká je pravdepodobnosť, že sa zrazia dve nákladné autá? Určite nie príliš vysoká. Náklad z oboch sa dostal na cestu. A čo vozidlá prevážali? Jeden bol transportérom piva a druhý obsahoval balíčky čipsov. Dokonalá kombinácia nie? Stačí si už len zapnúť televíziu s dobrým futbalom. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.