5 kozmetických produktov, ktoré ste doteraz používali nesprávne

2738

Aj ten najdrahší a najlepší produkt môže vyzerať katastrofálne, ak sa správne neaplikuje. Niektoré zvyky sa prenášajú z generácie na generáciu, takže nad nimi ani nerozmýšľame. Často robíme len to, na čo sme naučení. Toto je niekoľko z nich.

1. Trasiete lakom na nechty

Či už čakáte, že sa lak nejako preberie alebo minimálne zhustne, pravda je taká, že vaša manikúra bude vyzerať horšie. Trasením vytvoríte vzduchové bubliny, čím výzoru vašich nechtov vôbec nepomôžete.

2. Púder si aplikujete na celú tvár

Stačí ho používať len na niektoré miesta – pod oči, na čelo, nos a bradu. Používanie nadmerného množstva púdru zbytočne zviditeľní nedokonalosti pleti.

3. Vlasy si češete od korienkov

Jediné, čo tým dosiahnete, je lámanie a vypadávanie vlasov. Namiesto toho skúste česať odspodu hore. Nielenže tým vlasy poškodíte čo najmenej, jednoduchšie sa aj rozčešú.

4. Parfum si striekate na zápästia a vlasy

Ak chcete, aby vám dlho vydržal, aplikujte ho hneď po natretí krémom. Nestriekajte ho na vlasy, zbytočne ich to vysušuje. Ani trenie vône medzi zápästiami nie je dobrý nápad. Najlepší možný spôsob je aplikovať vôňu na šaty alebo vrch uší.

5. Rúž aplikujete zo strán do stredu

Správne by sa to malo robiť zo stredu von. Fakt, že sa sústredíte skôr na stred, vám pomáha jemnejšie aplikovať rúž po stranách, vďaka čomu predídete zbytočnému vychádzaniu farbou na pokožku.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre