Streamovacia platforma Netflix si prešla neľahkým obdobím. Stratila množstvo predplatiteľov, čím prišla o veľmi veľa peňazí. Netflix sa snaží straty vykryť a po predstavení lacnejšej formy predplatného dôjde k ďalšiemu, nie moc príjemnému kroku. Platforma zakáže zdieľať používateľské účty. 

Zdroj: rawpixel

Netflix už začal testovať novú funkciu na latinsko-americkom trhu. V nasledujúcom roku sa systém kontroly bude rozširovať aj v USA a je dosť možné, že čoskoro sa funkcie dočkáme aj v strednej Európe. 

A ako bude táto kontrola fungovať?  Keď sa niekto prihlási do účtu s rodinným predplatným, bude musieť zadať overovací kód, ktorý sa zobrazí hlavnému správcovi účtu. Ten, kto by sa chcel prihlásiť, má na jeho zadanie 15 minút. Takéto overovanie používateľov by malo byť pri každom prihlásení. 

Čo si o tej funkcii myslíte? Vyriešilo by to podľa vás straty? 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.