Neuveriteľne múdra skupina vtákov zbiera v parku odpadky za odmenu

745

Tak toto ste ešte nevideli. Je síce dávno známe, že vrany sú neskutočne inteligentné zvieratá, no toto vás určite dostane. Vo Francúzsku využívajú vtákov na zber odpadu. Tieto múdre zvieratá im pomáhajú za odmenu. V zábavnom parku Puy du Fou v západnom Francúzsku bolo na zbieranie a likvidáciu odpadu nápomocných šesť vtákov, ktorí zbierali najmä cigaretové ohorky a iný malý odpad.

Bez názvu 17
Photo by youtube

Vtáky odnášajú zozbierané odpadky do špeciálnych kontajnerov, kde na oplátku dostanú nejaké jedlo za odmenu. Je neuveriteľné, aké sú to inteligentné stvorenia.

„Park je veľmi čistý. Účelom vrán je aj vzdelávať ľudí, otvoriť ich myseľ a naučiť myslieť: Dobre, tak tieto vrany dokážu urobiť niečo, čo by sme mali robiť my sami. A to často núti návštevníkov k tomu, aby aj oni zbierali odpadky,“ povedal prezident parku Nicolas de Villiers.

11
Photo by youtube

Vrany, havrany, no i hlodavce sa už dlho pozorujú pre ich prekvapujúco jedinečnú inteligenciu. Sú to jedne z najšikovnejších zvierat na tomto svete s pozoruhodným riešením problémov i logickými zručnosťami. A tie vás dostanú. Rovnako ako aj teraz.

Okrem toho, že inšpirujú ľudí k tomu, aby si pozbierali svoje odpadky, sú radi, že prikladajú „ruku“ k dielu a využívajú svoju myseľ. „Stalo sa to pre nich hrou. A zdá sa, že ich to naozaj baví. Pozbierajú odpadky zo zemi a sú za to odmenení,“ dodal prezident parku.

Pozrite si krátku ukážku:

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.