Neuveriteľné – zvieratá, ktoré sa stali slávne vďaka predpovediam budúcnosti!

277

Zvieratá sú vo svojej podstate veľmi zaujímavé tvory a dokážu toho oveľa viac ako by si človek myslel. Niekedy sú schopné takých vecí, ktoré presahujú ľudské chápanie – ako napríklad predpovedať budúce udalosti. Možno vám to znie ako hlúpy výmysel, no verte, že príbehy, ktoré vám predstavíme sú skutočné, rovnako ako zvieratá, ktoré v nich budú vystupovať. Naozaj existovali a naozaj vedeli, čo sa stane. Je ťažké snažiť sa to pochopiť alebo vysvetliť. No každá minca má dve strany – aj tu sa našli ľudia, ktorí obdivovali ich schopnosť, ale našli sa aj takí, ktorí ich odsudzovali.

Zvieratá sú oveľa inteligentnejšie, ako im často pripisujeme. Zachádza však táto inteligencia tak ďaleko, že presahuje aj naše vlastné chápanie? Posúďte sami.

Lady Wonder, kobyla, ktorá pomohla nájsť nezvestné dieťa

Zdroj: wikimedia common

Majiteľka Lady Wonder si veľmi rýchlo na svojej kobyle všimla zvláštne správanie a schopnosti, ktorými sa vyznačovala. Vymyslela teda pre ňu zariadenie, pomocou ktorého by mohla komunikovať s ľuďmi a podávať im potrebné správy. Slovo dalo slovu a po okolí sa začali šíriť chýry o tejto jedinečnej kobyle. Ľudia za ňou začali prichádzať, pričom jej kládli rôzne otázky – od pohlavia nenarodených detí až po víťazov boxerských zápasov. V roku 1952 sa polícia pri pátraní po nezvestnom chlapcovi dostala do slepej uličky, nemali čo stratiť, a tak navštívili Lady Wonder. Tá im poskytla lokalitu, v ktorej by mali hľadať. Polícia na miesto skutočne prišla a netrvalo dlho, kým chlapcovo telo našli.

Lady Wonder sa stala slávnou, čo si patrične užívala. Zomrela spokojná po krásnom živote, plnom pozornosti.

Mačka, ktorá vycítila erupciu sopky Vezuv

Zdroj Alex Andrews

Sopka Vezuv je nepochybne pre väčšinu z nás známa práve svojou erupciou z roku 79 n.l., ktorá pochovala staroveké mesto Pompeje. To však nebola jej jediná (aj keď bola najmohutnejšia) erupcia. K ďalšej nie príjemnej erupcii došlo aj v roku 1944. Láva vyvierala a z oblohy sa valil ťažký popol a kamene, ktoré zabili približne 30 ľudí. Dvaja ľudia však mali absolútne nečakané šťastie – zachránila ich totiž ich domáca mačka.

Pýtate sa akým spôsobom? Uprostred noci začala zúrivo škriabať tvár svojho majiteľa Gianniho, čo bolo úplne netypické správania ich mačky. Gianniho manželka to zhodnotila tak, že sa im snaží niečo povedať. Presvedčila teda svojho manžela, aby si zbalili pár vecí a išli k jej sestre, ktorá bývalá neďaleko. V tú noc Vezuv vybuchla a pochovala ich dom.

Oscar údajne predpovedal smrť sto pacientom

Zdroj Matthias Zomer

Oscar bol plachý kocúr, ktorého priviedli do domova dôchodcov, kde sa mal socializovať a zároveň starším ľuďom robiť spoločnosť. Spočiatku sa ale skrýval a len občas vyšiel von a pritúlil sa k jednému alebo dvom pacientom, ktorých si obľúbil.

Začala sa ale diať zvláštna vec, každý človek ku ktorému sa Oscar pritúlil, v dohľadnej dobe zomrel. Zamestnanci sa teda začali domnievať, že Oscar cíti, keď sa blíži k danému človeku smrť, preto sa ich snaží v posledných chvíľach života utešiť. Tento scenár sa zopakoval neuveriteľných stokrát.

Bohužiaľ, Oscar zomrel v roku 2022, no dožil sa krásnych 17 rokov.

Andulka Mani predpovedala futbalové zápasy

Zdroj Dalton Touchberry

Andulka Mani mala zvláštny osud – dostala sa totiž k veštici, ktorá si ju nechala a starala sa o ňu. Andulka jej starostlivosť aj patrične odmenila. Dokázala totiž predpoveď výsledky futbalových zápasov, čo sa stalo extrémne populárnym. Veštica jej zakaždým ponúkla dve karty s družstvami, ktoré mali hrať zápas, z nich si vybrala. V roku 2010 predpovedala správne všetky štvrťfinálové zápasy a jeden semifinálový zápas.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre