Neuveriteľný príbeh z Kene: 3 Slony vyhľadali pomoc útulku o ktorom sa dozvedeli od sloních kamošov z minulosti

1336

Pytliactvo je v Keni vážnym a eskalujúcim problémom. Čoraz viac Slonov Afrických dopláca na chamtivosť miestnych pytliakov, ktorý túžia po slonovine a peniazoch . Našťastie slony ešte úplne na ľudí nezanevreli a aj keď sa nám to zdá nepochopiteľné zrejme si o nás aj rozprávajú príbehy o tom, kto je „dobrý“ a kto „zlý“.

Slon Africký
Slon Africký Foto: Pixabay

Začiatkom roka, v oblasti Tsavo v africkej Keni pytlaci postrelili otrávenými šípmi troch slonov, ktorým sa našťastie podarilo utiecť do divočiny. Poranené slony prešli takmer celú oblasť aby narazili na jedno vzácne miesto a tým bol útulok pre slony Ithuba. Na tom by nebolo nič zvláštne ak by sme brali do úvahy, že slony v danom útulku už niekedy žili a tým pádom si to pamätali. Opak je však pravdou a slony nikdy predtým na tomto mieste do ktorého putovali neboli.

Údiv ošetrovateľov teda nenechal dlho čakať a tak sa pustili do pátrania ako to, že slony vedeli, kde sa nachádzajú „dobrí ľudia“ ktorým môžu dôverovať.

Slon fotografia
Na starom známom “ Slon nikdy nezabúda“ bude niečo pravdy. Štúdia z roku 2015 potvrdila, že slony majú úžasnú pamäť. Foto : Pixabay

Zistili, že jeden z poranených slonov bol v kontakte s inými dvoma slonmi, ktorí v útulku strávili detstvo. Slon s týmito dvoma dokonca splodil ďalšie malé sloníčatá. Vyzerá to neuveriteľne, že sa partneri podelili o svoju minulosť s poraneným slonom, avšak všetko tomu nasvedčuje. Našťastie sa slony podarilo zachrániť.

Vieme, že slony sú veľmi inteligentné stvorenia s neuveriteľnou pamäťou . Svojich blízkych oplakávajú a smútia a vyzerá to tak, že sa navzájom delia o príbehy o „dobrých“ a „zlých“ ľuďoch.

Prečítajte si tiež: Zaujímavosti o Slonoch.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Donko
22. augusta 2017 14:46

Alebo tam proste náhodou došli ale to neznie tak fantasticky že? :D