5 nezabudnuteľných festivalov vo svete, ktoré ostanú navždy vo vašich spomienkach

573

Festivaly sú skvelým spôsobom, ako spoznať nové kultúry a zažiť jedinečné zážitky. Z celého sveta sa konajú festivaly, ktoré sú plné farieb, hudby, tancov a tradícií. Ak hľadáte zábavu a dobrodružstvo, tieto najzaujímavejšie kultúrne podujatia na svete by nemali chýbať na vašom zozname.

Gion Matsuri – Kjóto, Japonsko – júl

Gion Matsuri je jeden z najväčších a najznámejších festivalov v Japonsku. Koná sa v Kjóte každý júl a trvá viac ako mesiac. Tento festival je zameraný na duchovný život, kde sa konajú procesie, tance a mnoho rôznych rituálov. Najväčšou atrakciou je prechádzka na ručne vyrábaných vozoch, ktoré sú ozdobené vzácnymi tkaninami a drevenými sochami. Gion Matsuri je jedinečným spôsobom, ako sa priblížiť k japonskej kultúre a jej tradíciám.

Screenshot 20230501 1505392
Zdroj: YouTube

Filmový festival v Cannes – Cannes, Francúzsko – máj

Filmový festival v Cannes patrí medzi najprestížnejšie filmové festivaly na svete. Koná sa každý máj v Cannes, Francúzsko a trvá asi 11 dní. Tento festival je miestom, kde sa premietajú najnovšie filmy od renomovaných režisérov z celého sveta. Okrem filmov, ktoré sú v hlavnej súťaži, sú tu aj ďalšie sekcíe ako napríklad „Un Certain Regard“ alebo „Cinéfondation“. Počas tohto festivalu môžete vidieť najväčšie hviezdy filmového priemyslu a byť súčasťou tohto vzrušujúceho podujatia.

Screenshot 20230501 1501512
Zdroj: YouTube

Festival svätého Patrika – Dublin, Írsko – marec

Festival svätého Patrika v Dubline patrí medzi najznámejšie festivaly na svete a oslavuje patróna Írska. Koná sa každý marec a trvá asi týždeň. Tento festival je plný zelenej farby, hudby a tancov. Najväčšou atrakciou je prechádzka po hlavnej ulici, kde sa konajú parády a mnoho ďalších akcií. Počas tohto festivalu si môžete vychutnať tradičné jedlá ako napríklad Irish Stew alebo Guiness a zabaviť sa na rôznych koncertoch a iných podujatiach. Festival svätého Patrika je skvelým spôsobom, ako sa zblížiť s írskou kultúrou a zažiť ju naplno.

Screenshot 20230501 1500383
Zdroj: YouTube

Karneval — Rio de Janeiro, Brazília — február

Karneval v Riu de Janeiro je jedným z najväčších a najznámejších karnevalov na svete. Koná sa každý február a trvá asi šesť dní. Tento festival je plný farieb, tanca a hudby a ponúka návštevníkom skutočne nezabudnuteľný zážitok. Najväčšou atrakciou sú samba školy, ktoré sa zúčastňujú na prehliadke a súťažia o titul najlepšej školy samby. Okrem toho sa počas karnevalu konajú rôzne tanečné súťaže, prehliadky a veľkolepé ohňostroje. Karneval v Riu de Janeiro je ideálnym miestom, kde si môžete užiť brazílsku kultúru a zároveň sa zabaviť.

Screenshot 20230501 1457162
Zdroj: YouTube

Festival Holi — India — február — marec

Festival Holi je jedným z najkrajších a najfarebnejších festivalov v Indii. Koná sa každý rok v priebehu februára a marca a trvá asi dva dni. Tento festival slávi príchod jari a zároveň je symbolom zmien a nového začiatku. Najväčšou atrakciou je boj s farbami, ktorý je súčasťou tohto festivalu. Návštevníci si navzájom po sebe hádžu prášky rôznych farieb a tým oslavujú radostné prebudenie prírody. Okrem toho sa konajú rôzne tanečné predstavenia a súťaže. Festival Holi je ideálnym miestom, kde môžete zažiť farebnú a živú indickú kultúru.

Screenshot 20230501 1508183
Zdroj: YouTube

Tieto festivaly sú jedinečným spôsobom, ako spoznať nové kultúry a zažiť nezabudnuteľné zážitky. Nech už sa rozhodnete navštíviť filmový festival v Cannes alebo súboj farieb na festivale Holi, určite sa budete mať na čo pozerať a zažiť. Každý z týchto festivalov ponúka niečo jedinečné a nezabudnuteľné.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.