Neznáme príbehy známych značiek: Prečo sa Apple volá podľa ovocia?

499

Každá slávna značka má svoj príbeh. Odhaľme fascinujúce začiatky piatich ikonických značiek, ktoré pozná každý z nás.

Google

Google, dnes globálny fenomén, mal pôvodne názov “Backrub”. Neskôr mala byť spoločnosť pomenovaná “Googol”, čo je číslo, ale vďaka preklepu to viedlo k názvu, ktorý poznáme dnes. 

Coca-Cola

Coca-Cola, známa svojim tajným receptom a pôvodným obsahom kokaínu, bola pôvodne vytvorená ako prostriedok proti závislosti na morfíne. Vynašiel ju vojnový veterán závislý na liekoch proti bolesti.

7bca747b d3a6 4dd6 b3bb 7cb97aad2965
Autor tejto fotografie je jonycunha

Adidas

Značka Adidas nesie meno svojho zakladateľa Adolfa Dasslera, ktorý bol známy svojou nenávisťou voči bratovi, zakladateľovi Pumy, a aj voči väčšine ľudí všeobecne. Adolf bol členom nacistickej strany a pomáhal vytvárať zbrane pre Hitlerovu armádu.

8084deae 8ed0 470f bc7d c66e0c157476
Autor tejto fotografie je David A. Pinto

Mattel

Mattel bol založený po 2. svetovej vojne s cieľom predávať rámčeky na obrazy. Zakladatelia však začali vyrábať aj domčeky pre bábiky z odpadového dreva, ktoré sa stali populárnejšie a ziskovejšie než rámčeky. To viedlo k zameraniu sa na výrobu hračiek.

9bad74c2 b63c 4cb6 a519 8df846176286
Autor tejto fotografie je M.P.N.texan

Apple

Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple, bol príležitostne na ovocnej diéte a pracoval v jabloňovom sade, čo ovplyvnilo pomenovanie firmy. Chcel niečo jednoduché, aby konkuroval komplexným strojom svojej doby, ako bol napríklad IBM.

one red apple
Autor tejto fotografie je Priscilla Du Preez 🇨🇦


Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.