Nórsko chce zakázať všetky farmy, ktoré chovajú zvieratá iba pre kožušinu

702

Žijeme vo svete, kedy sa zvieratá berú iba ako veci. Ľudia sú bezcitní a častokrát si neuvedomujú, ako ubližujú zvieratám – tiež živým bytostiam. Niektorí si však povedali, že neľudským zásahom do života zvierat chcú aspoň čiastočne zabrániť. Nórsko sa rozhodlo pre rázny krok.

Nórska vláda práve vydala úplný zákaz všetkého chovu, ktorý sa týka tých fariem, kde sa chovajú zvieratá na kožušinu, s ktorou potom obchodujú.

fur farm fotografia
Foto od Dzivnieku briviba

Legislatíva, ktorú minulý týždeň oznámila Nórska organizácia pre práva zvierat (NOAH), bude mať nezákonný charakter pre 340 poľnohospodárskych fariem v krajine, ktoré budú pokračovať v takomto podnikaní. Zariadenia budú do roku 2025 úplne zatvorené.

Schválenie zákazu bolo prijaté po 30-ročnej kampani vedenej nórskymi organizáciami pre práva zvierat proti neľudskému správaniu. Camilla Björkbomová, predsedníčka spoločnosti pre práva zvierat, tvrdí, že právne predpisy zasielajú silnú správu iným škandinávskym krajinám, ako napríklad Švédsku.

fur farm fotografia
Foto od Dzivnieku briviba

„Nórsko komunikovalo o tomto probléme s čoraz väčším počtom krajín v Európe, ktoré sa rozhodli prestať pracovať s kožušinou. Do roku 2017 sa napr. Česká republika a Nemecko rozhodli nadobro zrušiť aj kožušinové farmy, „povedal Björkbom.

Je to dôkaz toho, že predsa len sa ešte nájdu ľudia, ktorým záleží nie len na sebe, ale aj na bezbranných zvieratách. Ostáva len dúfať, že po tomto kroku sa k týmto krajinám pripoja aj iné a podniknú podobné kroky.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre