Obrovská „Božia ruka“ sa stala hitom internetu. Táto nádherná vyhliadka sa navyše nachádza kúsok od slovenských hraní

878

Čo tak si ešte v lete vyraziť za hranice Slovenska? Prinášame vám skvelý tip, ako môžete stráviť deň v susednom Maďarsku. Kúsok od slovenských hraníc sa totiž nachádza miesto s unikátnou vyhliadkou v tvare obrej ruky.

Vyhliadka nesie v maďarčine názov Kéz Kiláto, čo v preklade znamená „vyhliadka v tvare dlane“. Nájdete ju na severe Maďarska v pohorí Cserhát, v blízkosti obce Hollókő. Ako je uvedené aj v nasledujúcom príspevku, najrýchlejšie sa sem dostanete z obce Felsőtold.

Božia ruka je výtvorom architekta Benjámina Csíkszentmihályiho a na mieste stojí od roku 2020.

Výtvor sa vám možno bude zdať povedomý, pretože podobná obrovská ruka je aj v čínskej provincií Kuang-tung. Tá je určená len pre tých najodvážnejších, pretože sa nachádza vo výške niekoľkých desiatok metrov a vedú k nej úzke schody bez zábradlia.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre