Je to krásne nemecké mesto, ktoré nájdete na juhozápade krajiny. Ide o veľmi príjemnú destináciu vhodnú na relatívne pokojné strávenie dovolenky a k obdivovaniu je tam toho veľmi veľa.

stuttgart fotografia
Foto od Neuwieser

V týchto dňoch si zakúpte spiatočné letenky z Viedne do Stuttgartu len za cenu 12€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair (Laudamotion). Let trvá niečo vyše hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 14.2. – 19.2.2019. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo vidieť v Stuttgarte?

– Pohrebná kaplnka – Mauzóleum vo Württemberg. Je to hrob bývalého kráľa a kráľovnej Württembergovcov. Ide o veľmi pamätný výlet, pretože kaplnka je obklopená vinicami s dych vyrážajúcim prostredím a krásnymi výhľadmi.

– Zájdite do zoologickej a botanickej záhrady s názvom Wilhelma, kde zažijete dokonalú relaxáciu a zábavu. Krásna botanická záhrada a zoologická záhrada s obrovským počtom zvierat sú naozaj pamätné miesta.

stuttgart wilhelma fotografia
Foto od wolfgang_vogt

– The Palace of Stuttgart je nádherné miesto na predmestí Stuttgartu. Zažijete tam fascinujúcu prehliadku vo vnútri budovy. Momentálne ide o súkromný lovecký zámoček. Taktiež jeho záhrady a okolie sú veľmi zaujímavé a určite ich preskúmajte.

– Ďalšie skvelé miesta sú napríklad Múzeum Porsche, Birkenkopf – najvyšší kopec v Stuttgarte, Killesberg Park, krásne kostoly a mnoho iného. Mesto ponúka toho viac než dosť.

– V centre mesta nájdete veľmi pekné námestie Schlossplatz. Je to miesto, kde sa pravidelne konajú koncerty pod holým nebom. Nájdete tam tiež fontánu, pamätný stĺp na počesť Williama alebo gotickú stavbu Palazzo Vecchio a mnoho iného.

stuttgart fotografia
Foto od big-ashb

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť