Okres v Indii sa stal prvým, ktorý bude na 100% poháňaný solárnou elektrickou energiou

288

Okres v Indii s 56 000 obyvateľmi sa stal úplne nezávislý a produkuje vlastnú elektrickú energiu, ktorá je navyše ekologická. Je totiž poháňaná výhradne solárnou energiou.

Okres v Indii sa práve stal prvým z krajinských území, ktoré sú 100% poháňané solárnou energiou. Diu má teraz solárnu kapacitu 13 MW, z toho 3 MW sa vyrába zo strešných jednotiek, zatiaľ čo ostatné 10 MW sú generované prostredníctvom bežných zariadení.

diu india fotografia
Foto od kpgiri99

Predtým, než Diu začal budovať svoju vlastnú elektrickú infraštruktúru, závisel od susedného územia, aby zabezpečil svoje energetické potreby. Okrem toho, že táto stratégia bola drahšia, taktiež viedla k obrovským stratám trás v celom Diu.

Výkonný inžinier oddelenia elektriny na tomto území Milind Ingle, povedal: „Pre vodu a elektrickú energiu bolo územie únie závislé výhradne od vlády v Gujaráte. Na prekonanie tohto obmedzenia sa správa územia únie rozhodla zriadiť solárne elektrárne v Diu.“

Photo by skeeze

Podľa Times of India obyvatelia Diu zatiaľ zaznamenali 12% zníženie svojich elektrických poplatkov, odkedy okres začal vyrábať svoju vlastnú. V skutočnosti tieto solárne zariadenia sú schopné generovať oveľa viac energie, než dokonca tento okres potrebuje.

„Vysoký dopyt po elektrickej energie dosahuje 7 MW a denne vytvárame približne až 10,5 MW elektrickej energie zo slnečnej energie. To je oveľa viac, než aká je požiadavka. “

Navyše, Diu môže teraz slúžiť ako príklad pre ostatné ciele krajiny. A nie len pre svoju krajinu, ale aj ďalšie.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre