Čo hovoria recenzie okuliarov proti modrému svetlu? Skúsenosti sa zhodujú, že za test nič nedáte !

2860

Modré svetlo ovplyvňuje naše každodenné životy čoraz viac.  Nie je vyslovene škodlivé. Vďaka modrému svetlu dokážeme ostať produktívny a dodržiavať prirodzený cyklus spánku a bdenia. Problém vznikol až vtedy, keď sme sa naučili modré svetlo produkovať umelo.

Počítače, televízia, smartfóny tieto všetky zariadenia vyžarujú modré svetlo, ktoré nám neskôr v noci bráni zaspať. Preto vznikli rôzne filtre a okuliare proti modrému svetlu. Čo hovoria skúsenosti a recenzie užívateľov na internete?

Naozaj okuliare, ktoré majú aktívny filter modrého svetla zlepšujú kvalitu vášho života? Zozbierali sme pre vás najčastejšie recenzie a skúsenosti  ohľadom okuliarov proti modrému svetlu doma aj v zahraničí.

Recenzie okuliarov proti modrému svetlu na Slovensku

Keďže sú takéto okuliare ešte celkom novinka na slovenskom trhu, je vcelku problematické nájsť relevantné recenzie a skúsenosti. Známe optiky samozrejme píšu na svojich blogoch, že produkt, ktorý predávajú funguje.

Rovnako sú na tom aj bloggeri, ktorí výmenou za luxusnú značku okuliarov napíšu recenziu. Nemôžme povedať, že sú takéto skúsenosti relevantné pre koncového zákaznika. Ide skôr o reklamu a marketing.

okuliare proti modrému svetlu
Photo by TheBetterDay

Na diskusných fórach sa objavujú skúsenosti skôr s výrobou okuliarov nie s ich efektom na koncové zdravie alebo kvalitu života zákazníka. Z nich vieme vyčítať, že cena okuliarov proti modrému svetlu sa pohybuje na Slovensku od 30 EUR. Bohužiaľ, nič viac.

Okuliare proti modrému svetlu Eyerim

Ak chcete vlastnú skúsenosti s okuliarmi na počítač siahnite po overenom predajcovi. Nesprávnou kúpou u neovereného predajcu sa vám môže vytvoriť klamlivá skúsenosť, že produkt nefunguje a pritom je len nekvalitný. Značka Eyerim patrí medzi popredných a overených predajcov okuliarov na Slovensku.  Následne vám odporúčame sa podeliť o svoju vlastnú skúsenosť napríklad aj v recenzií pod našim článkom a pomôcť tak ostantým ľuďom v ich rozhodovacom procese, kedže ide o nový produkt.

 

 

Recenzie okuliarov proti modrému svetlu v zahraničí:

Zahraničný trh je samozrejme o niekoľko rokov napred a tak skúsenosti s týmto produktom vieme nájsť napríklad na sociálnej sieti reddit. Tam sa v téme, či okuliare proti modrému svetlu vôbec fungujú vyjadrilo niekoľko užívateľov. Ich postrehy  a recenzie sú nasledovné:

  • Okuliare proti modrému svetlu fungujú dobre
  • Niektorí odporúčajú skôr rôzne aplikácie a filtre na modré svetlo v PC
  • Štúdie sú podľa užívateľov rozporuplné (niektoré sú za iné proti )
  • Konsenzus znie: Okuliare proti modrému svetlu uškodiť nemôžu a zatiaľ sa musí užívateľ spoliehať na subjektívnu skúsenosť

Zaujímavá skúsenosť je od študenta optometrie, ktorý sa podobne na základe štúdia vyjadril, že tieto okuliare si vyžadujú ďalší výskum. Niektorí užívatelia odporúčajú zakúpiť lacnejšie okuliare proti modrému svetlu aby si užívateľ vyskúšal či majú zmysel alebo nie.

Zopár doplňujúcich otázok

Pre uľahčenie rozhodovania sme sa rozhodli zodpovedať zopár otázok, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere najlepších okuliarov.

Existujú aj nedioptrické okuliare ?

Ak chcete okuliare čisto kvôli filtru modrému svetla nemusíte zúfať. Existujú aj nedioptrické modely týchto okuliarov.  Medzi takéto modely patria napríklad značky Meller alebo Dubo. Zároveň sú to lacné okuliare.

Kde kúpiť dámske či pánske modely?

Je fajn vedieť, že takmer všetky kvalitné značky ako Polaroid, RayBan, či Eyerim vyrábajú modely, ktoré sú určené pre mužov aj pre ženy. Tieto okuliare nájdete pod pojmom unisex.

 

 

Záver

Okuliare na pc alebo proti modrému svetlu sú pomerne nový produkt nielen u nás ale aj v zahraničí. Preto je nedostatok skúseností a zároveň nedostatok štúdií, ktoré by potvrdzovalo ich efektivitu.

Môžete siahnuť po lacnejších okuliaroch a tak si otestovať ich efekt. Ak máte podozrenie na vážnejšie ochorenie zraku alebo sú vaše oči priveľmi namáhané je vždy lepšie nechať sa vyšetriť odborníkom a dodržiavať prestávky pri pozeraní do monitora alebo používaní smartfónu.

 

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre