Orlando Bloom sa snaží zabudnúť na to, že hral v jednom z jeho ikonických fimov

338

Svetoznámy herec Orlando Bloom si získal uznanie vďaka viacerým svojim úlohám. Angličan sa však snaží zabudnúť na to, že hral v jednom zo svojich ikonických filmov.

Orlando Bloom, celým menom Orlando Jonathan Blanchard Copeland Bloom, sa narodil 13. januára 1977 v Canterbury, Spojené kráľovstvo. S herectvom začínal ako 20-ročný, keď v roku 1997 nakrútil svoj prvý film Oscar Wilde. Ešte predtým sa v roku 1986 objavil v seriáli Casualty.

Anglický herec sa preslávil viacerými úlohami, za všetky spomeňme jeho postavu Legolasa v trilógii Pán Prsteňov alebo jeho stvárnenie Willa Turnera v sérii Piráti z Karibiku. Okrem toho pôsobil aj v iných slávnych filmoch. Sú to napríklad Čierny jastrab zostrelený (2001), Trója (2004), Kráľovstvo nebeské (2005), či Zulu (2013).

Minulý rok si zahral tiež vo vysoko hodnotenej akčnej a športovej dráme Gran Turismo. Napriek týmto úspešným projektom je však jeden film, na ktorý sa Orlando Bloom podľa vlastných slov snaží zabudnúť. Je to práve už raz spomenutý počin Trója z roku 2004. Je to historická romantická dráma, ktorá sa nakrúcala na Malte, v USA a vo Veľkej Británii.

Zdroj Gage Skidmore

V hlavných úlohách tu hrali Brad Pitt, Eric Bana a práve Orlando Bloom. Ten o snímke Trója vyhlásil: „Toľko ľudí miluje tento film, ale pre mňa bolo hrať túto postavu ako mať podrezané hrdlo. Nechcel som ten film robiť. Nechcel som hrať tento charakter.“ Anglický herec dodal: „Film bol skvelý. Boli tam Brad (Pitt), Eric (Bana) a Peter O’Toole. Ale hovoril som si, ako budem hrať túto postavu? Bolo to úplne proti všetkému, čo som vo svojej bytosti cítil.“

Bloom ďalej uviedol, že na prijatie tejto úlohy ho nahovoril jeden z jeho agentov. Hoci Orlando sa na tento film snaží zabudnúť, jeho agenti mu neporadili práve najhoršie. Keď film v lete 2004 vyšiel, zarobil v celosvetových pokladniach takmer 500 miliónov dolárov. V rámci IMDb a CSFD má Trója aj po 20 rokoch slušné hodnotenie 73%.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre