Pamätáte si na Tamagočiho? Táto legendárna hračka z 90. rokov je oficiálne späť!

829

Tak toto je naozaj veľký návrat! Tamagoči vzniklo koncom 20. storočia a veľmi rýchlo si dokázalo získať obrovskú popularitu. Ak neviete o čo ide, tak je to malé digitálne zvieratko v plochom vajíčku, ktoré vymysleli Japonci. Majitelia mali za úlohu postarať sa oň, niekoľko tlačidiel im umožňovalo robiť s ním viacero činností.

tamagotchi fotografia
Foto od xmacex

Zdá sa, že rok 2019 bude rokom veľkej nostalgie. Okrem návratu Motoroly, Spice Girls či Aladina, sa vracia aj Tamagoči. Tieto digitálne zvieratká sú už teraz predávané na Amazone a sú presnými replikami tých, ktoré poznáte ešte z 90. rokoch. V popise je napísané: „Pôvodný digitálny maznáčik Tamagotchi, ktorého ste milovali v roku 1997, je späť a s pôvodným programovaním! Nakŕmte ho, zapnite/vypnite svetlá, hrajte sa s ním, dajte mu liek, spláchnite po ňom a starajte sa o jeho šťastie.“

Tento malý fenomén bol vytvorený japonskou spoločnosťou Bandai a prvýkrát bolo uvedené na trh v roku 1997. Veľmi rýchlo sa stalo jednou z najpopulárnejších hračiek 90. ​​rokov. Možno povedať, že každého, kto toto zvieratko vlastnil, naučilo ako keby aspoň základnú zodpovednosť, presnejšie povedané to, ako môže vyhnutie sa zodpovednosti a starostlivosti viesť k smrti vášho domáceho maznáčika. No na rozdiel od živého zvieraťa, môžete jednoducho zatlačiť kolík resetovacieho tlačidla v zadnej časti a váš Tamagotchi bude znovuzrodený. Expert na hračky, Peter Jenkinson, sa k tomu vyjadril takto: „Bola to prvá hračka takéhoto druhu a nepochybne prvé virtuálne zviera, ktoré sa navyše správalo tak, ako keby malo svoju vlastnú osobnosť. Aj napriek tomu, že sa za dve desaťročia technológia úplne zmenila a výrazne posunula na vyššiu úroveň, nostalgia určite nezmizla.“

tamagotchi fotografia
Foto od Pony Kid-

Takže, ak sa chcete vrátiť o niekoľko rokov späť a opäť chovať svojho virtuálneho miláčika, máte skvelú možnosť. Na Amazone nájdete rôzne druhy Tamagočiho, a to od 20€.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre