Pápež, ktorý požehnal Pokémonom a 17 ďalších faktov o hlavách katolíckej cirkvi

1389

1. Pápež Benedikt XII bol zvolený do funkcie náhodou. Počas Stredoveku kardináli hlasovali v prvom kole za hociktorého kandidáta, aby vedeli ku komu sa prikláňajú ostatní. V roku 1334 zhodou okolností zahlasovali takmer všetci za jedného, a tak sa prekvapivo stal pápežom Benedikt XII.

2. Nemeckí mnísi, ktorých jedinou potravou bolo pivo, si chceli odobriť od pápeža požívanie piva počas pôstu. Poslali mu do Ríma pivo na ochutnávku. Bohužiaľ  sa cestou pokazilo a keď ho pápež ochutnal, chutilo tak odporne, že im povolil piť tento alkohol aj počas pôstu.

3. Americký prezident Lyndon B. Johnson zaplatil v roku 1967 dva dni pred Vianocami za návštevu pápeža. Došlo aj k výmene darov. Johnson dostal od pápeža Pavla VI maľbu z 15. storočia. Pápež dostal bronzovú bustu – hlavu prezidenta Johnsona.

kickassfacts.com

4. V roku 1951 pápež Pius XII vyhlásil, že teória veľkého tresku je kompatibilná s katolicizmom.

5. Ak katolícky kňaz z akéhokoľvek dôvodu poruší spovedné tajomstvo, je automaticky exkomunikovaný z cirkvi. Odpustiť mu môže iba pápež.

6. Niektorí katolíci požadovali od pápeža Klementa VII, aby zakázal pitie kávy. Nazývali ju nápojom diabla. Pápež kávu ochutnal, a tak mu zachutila, že vyhlásil, že by bolo hriechom, aby ju pili iba neveriaci.

7. Pápež František bol istý čas vyhadzovačom v nočnom klube.

kickassfacts.com

8. V roku 2000 sa medzi katolíckymi veriacimi šírila povera, že Pokémoni sú dielom diabla. Pápež im však požehnal a vyhlásil, že postavičky sú veľmi kreatívne, inovatívne a nemajú žiadny negatívny morálny vplyv.

9. Stúpenci cirkvi Adventistov siedmeho dňa sa učia, že raz sa stane neveriaci pápežom a katolícka cirkev bude príčinou apokalypsy.

10. V roku 1950 prehlásil pápež Pius XII, že cirkev nevidí konflikt medzi kresťanstvom a teóriou evolúcie.

11. Pápež Benedikt XVI rád pilotoval svoju helikoptéru, ale nemal vodičský preukaz.

12. V noci z 20. na 21. júla 1969 sledoval pápež Pavol VI prvé pristátie človeka na Mesiaci cez teleskop vo vatikánskom observatóriu.

13. Pápež Ján XXIII bol často kritizovaný za to, že nedostatočne kázal proti Hitlerovi. Napriek tomu zorganizoval rozsiahlu záchrannú akciu na pomoc Židom a zachránil viac ako 860 000 životov. Viac ako akékoľvek iné zahraničné intervencie.

14. Pápež Benedikt IX sa stal pápežom trikrát. Raz dokonca predal funkciu pápeža a bol prvým, ktorý z funkcie odstúpil. Zúčastnil sa aj homosexuálnych orgií.

kickassfacts.com

15. Stredoveký pápež Gregor IX považoval mačky za reinkarnáciu Satana. Jeho presvedčenie viedlo k hromadnému zabíjaniu mačiek. Bez mačiek sa premnožili potkany a mor sa šíril ešte rýchlejšie.

16. V roku 1269 trvala voľba pápeža už tri roky. Obyvatelia mesta Viterbo, kde zasadalo konkláve, už odmietli poslať kardinálom čokoľvek iné ako chlieb a vodu. Nakoniec obyvatelia odstránili strechu paláca, kde sedeli kardináli.

17. V roku 1537 vyhlásil pápež, že pôvodní obyvatelia Ameriky, Indiáni, sú  rozumné bytosti s dušou a nesmú byť zotročení.

kickassfacts.com

18. Počas Druhej svetovej vojny Nacisti zničili mnohé poľské univerzity a popravili množstvo profesorov. Tí, ktorí prežili, založili takzvané „podzemné univerity“. Jeden zo študentov podzemných univerzít bol aj budúci pápež Ján Pavol II.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Sobansky
20. februára 2017 13:07

Máte tam veľa gramatických chýb a mnou postrehnutú nepresnosť. V bode 13 ide určite o pápeža Piusa XII a nie Jána XXIII.