Plastovým pohárom, tanierom a príborom vo Francúzsku odzvonilo!

215

Po zákaze plastových tašiek v Júly sa Francúzsko rozhodlo pre ďalší radikálny krok smerom k zachovaniu našej planéty. Krajina totiž schválila zákon, ktorý úplne zakazuje používanie plastových príborov, pohárov a tanierov v reštauráciach. Doterajšie podniky budú tak musieť výrobu svojho tovaru prispôsobiť a začať produkovať výrobky iba z biologicky rozložiteľného materiálu. Zákon bol pôvodne navrhnutý pre rok 2017 ale ministerstvo sa rozhodlo, že nadobudne platnosť až v roku 2020.

plast

 

Dve strany mince.

Zatiaľ čo ekológovia a bežný občania tomuto nariadeniu tlieskajú, existujú aj ľudia, ktorým novela značne prekáža. Jednou z takých spoločností je Pack2Go reprezentujúca európskych výrobcov obalov . Podľa nich je zákon porušením zákona Európskej Únie o voľnom pohybe tovarov a služieb a rovnako poškodzuje spotrebiteľa . Pack2Go sa snaží vyvinúť tlak na EU .
Zákon neovplyvňuje iba znečistenie spôsobené plastom ale účelom jej a znížiť spotrebu energie, ktorá je na ich výrobu využívaná.

Pozrite tiež: Článok o plytvaní prírodnými zdrojmi

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre