Toto žije pod pieskom pláží v Austrálii!

1675

Keď si predstavujete pláž v Austrálii, pravdepodobne si predstavujete biely piesok, modré more a slnko. Ale čo ak vám povieme, že pod týmto krásnym povrchom žijú nejaké tvory? Hovoríme o austrálskych plážových červoch, ktorých videnie môže byť pre mnohých ľudí šokujúce.

Čo sú to austrálske plážové červy?

Austrálske plážové červy sú druh morského červa, ktorý žije v piesku na piesočnatých plážach východného a juhovýchodného pobrežia Austrálie. Dorastajú do dĺžky 2 až 3 metre a majú stovky článkov na tele. Ich telo je pokryté jemnými štetinkami, ktoré im pomáhajú pohybovať sa v piesku.

IMG 4343
Zdroj: YouTube

Ako vyzerajú austrálske plážové červy?

Austrálske plážové červy majú dlhé, tenké telo, ktoré je na povrchu hnedé až červenohnedé. Pod povrchom je telo biele. Majú malú hlavu s dvoma tykadlami a ústami.

IMG 4344
Zdroj: YouTube

Ako žijú austrálske plážové červy?

Austrálske plážové červy sú všežravce a živia sa morskými riasami, mäkkýšmi a inými drobnými živočíchmi. Žijú v piesku, kde sa pohybujú pomocou svojich štetín.

Návnada pre rybárov

Austrálski plážoví červy sú obľúbenou nástrahou pre rybárov v Austrálii. Rybári chytajú austrálskych plážových červov zvyčajne pri odlive, keď sú červy aktívne. Často ich používajú na lov veľkých rýb, pretože červy sú veľké a pútavé.

IMG 4340
Zdroj: YouTube

Sú nebezpečné?

Austrálske plážové červy sú fascinujúcimi tvormi, ktoré sú pre mnohých ľudí neznámou kapitolou. Aj keď ich vzhľad môže byť pre niektorých ľudí odpudzujúci, nie sú nebezpečné. Ak sa chcete vyhnúť stretnutiu s nimi, vyhnite sa chodeniu po piesku v blízkosti vody pri odlive.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.