Po tom, čo študentovi zrušili všetky lety, sadol na bicykel a jeho cesta domov trvala 48 dní!

723

Zrušenie niekoľkých letov spôsobilo, že tisíce ľudí na celom svete uviazli v mieste, ktoré nie je ich domovom. Išlo najmä o študentoch či ľudí, ktorí pracujú v inej krajine v akej žijú. Nuž, ale jeden študent sa rozhodol, že nezostane len tak nečinne čakať a zvolil si namiesto lietadla iný dopravný prostriedok.

Dvadsaťročný Grék Kleon Papadimitriou uviazol v Škótsku, kde študuje na univerzite v Aberdeene. Mal naplánovaný let späť do Grécka, ale zistil, že jeho tri pokusy o rezerváciu letu boli zrušené. Rozhodnutý pokračovať v ceste domov tak bol nútený zvoliť si iný dopravný prostriedok. Voľba teda padla na bicykel, na ktorom prešiel celých 3 500 kilometrov! Cesta trvala mladíkovi 48 dní, pričom odštartoval 10. mája.

View this post on Instagram

Wishing I had one of those sea bikes… ?

A post shared by Kleon (@kleon.vs.lockdown) on

„Až postupne si uvedomujem, aký veľký úspech to je. Počas tejto cesty som sa naučil veľa vecí o sebe, o vlastných limitoch, silných a tiež slabých stránkach. Naozaj dúfam, že táto moja cesta inšpirovala aspoň jednu osobu, aby vyšla zo svojej komfortnej zóny a vyskúšala niečo nové, niečo veľké,“ povedal Kleon. Jeho otec mu ale dal jednu podmienku pred cestou, ktorá spočívala vo vytvorení aplikácie, ktorá umožní rodine sledovať Kleonovu cestu. Celý svoj trip napokon dokumentoval aj na Instagrame.

View this post on Instagram

Pretty self explanatory…

A post shared by Kleon (@kleon.vs.lockdown) on

Mladík prešiel na bicykli denne od 60 do 120 kilometrov. Jeho cesta bola nasledovná – postupne prešiel cez Anglicko, Holandsko, Nemecko, Rakúsko a Taliansko predtým, ako nastúpil na loď, ktorá ho odviezla do gréckeho prístavu Patras. Následne už nebolo pre neho ťažké dostať sa domov do Atén. Domov bezpečne dorazil 27. júna, kde ho privítala rodina a desiatky priateľov, ako aj celkom cudzí ľudia, ktorí s napätím sledovali jeho cestu.Bolo to veľmi emotívne. Mám veľmi dobrodružných rodičov, ktorí boli v ich mladosti veľmi aktívni a nebáli sa dobrodružstva. A teraz videli mňa ako idem v ich šľapajách. Myslím, že to pre nich bolo veľmi emotívne,“ dodal na záver Kleon.

 

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.