Podivné zákony týkajúce sa manželstva alebo ako si to ešte viac zkomplikovať.

5071

Sú manželstvá plné lásky, nehy a porozumenia a potom sú tu aj také, ktoré človeku pripomínajú jazdu na horskej dráhe. V každom vzťahu sa raz za čas vyskytnú nezrovnalosti a občas nič nedáva zmysel. 

A také sú aj niektoré zákony, ktoré sa týkajú manželstva. Podivné, neuveriteľné a bizarné, ale ktovie, možno majú svoj skrytý význam a zmysel. Okrem rozmanitých zákonov o svadbe a manželstve, tu ale máme pripravených aj niekoľko zákonov o rozvode. 

Nechajte sa vtiahnuť do sveta absurdností a v duchu hesla – iný kraj, iný mrav – sa ponorte do čítania. 

Muži na Cape Cod musia zabíjať vtáky, aby sa mohli oženiť

flock of birds
Autor tejto fotografie je JJ Shev

Táto podivná “tradícia” siaha až do roku 1771 do malého mestečka zvaného Truro na Cape Cod, kde boli veľkým problémom premnožené vtáky, ktoré ľuďom ničili úrodu. Preto sa vymyslelo jedno veľmi kreatívne a užitočné riešenie – žiadny muž sa v meste neožení bez toho, aby nezabil minimálne šesť kosov alebo tri vrany. Ťažko povedať, či tam muži boli až takí vydajachtiví, že to fungovalo.

Svadby vonku nie sú v Anglicku legálne

normal 100 100 zahradna svadba 1581847569 edit 25750111083045
Zdroj: shutterstock

Existuje zákon, ktorý uvádza, že sa obrad uzatvorenia manželstva musí uskutočniť v budove so strechou – napríklad v kostole alebo kaštieli. To znamená, žiadne uzatváranie manželstva v parku pod holým nebom alebo kdesi na lúke, v záhrade či na pláži. Avšak, napríklad anglikánska cirkev má výnimku, no i tak sa pracuje na tom, aby bol tento zákon zrušený. 

Ak ste muž v Alabame, budete chcieť predmanželskú manželku

V Alabame totiž existuje právo žien v prípade rozvodu si ponechať majetok nadobudnutý pred uzavretím manželstva, v prípade mužov to ale neplatí, tam je aj ich majetok spred manželstva súčasťou pojednávania v rozvodovom konaní. 

V Kentucky je nezákonné vziať si toho istého muža štyrikrát 

man and woman holding hands focus photo
Autor tejto fotografie je Jeremy Wong Weddings

Možno tu ľudia spravujúci zákony mysleli na veľmi nerozhodnú a omylnú povahu žien, a tak sa ich rozhodli chrániť (keby náhodou príslovie 2x nevstúpiš do tej istej rieky v Kentucky nepoznali). Ženy sa tu naozaj nemôžu vydať štyrikrát za toho istého muža, ale môžu sa vydať štyrikrát vždy za iného muža. Pozitívne, nie?

V Monaku sa vyžaduje zverejnenie oznámenia

SO080 2 600x600 1
Zdroj: wikimedia common

Na to aby ste sa v Monaku mohli zosobášiť, musíte napísať oznámenie a vyvesiť ho na verejnom mieste, ideálne na mestskej radnici. Tu musí zostať visieť na očiach všetkým zvedavcov najmenej 10 dní (pričom táto dňová lehota musí zahŕňať dve nedele). V prípade, že túto milú povinnosť páry nesplnia, ich manželstvo nemusí byť platné.

Arkansas nemal stanovený minimálny vek potrebný k uzatvoreniu manželstva 

Našťastie to trvalo len niekoľko mesiacov naprieč rokmi 2007 a 2008, kedy sa mohli vydávať aj malé deti, ale len so súhlasom rodiča. Pôvodne chceli uzákoniť minimálny vek 18 rokov, pričom výnimku by mali mladšie dievčatá, ktoré by boli tehotné (avšak, súhlas zákonného zástupcu bol potrebný) zákon ale sformulovali tak, že povoloval sobáš hocikomu so súhlasom rodiča. Šokujúce je, že o chybe sa toľko diskutovalo, že na nápravu bolo potrebné mimoriadne zasadnutie. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.