Ponuka spiatočnej letenky do Atén v máji iba za 45€!

260

Atény sú hlavné mesto Grécka, ktoré dýcha najmä historickou kultúrou a krásnymi pamiatkami. Takisto grécka kuchyňa je známa celosvetovo a prečo ju neochutnať počas jari?

Photo by michelmondadori

Teraz máte možnosť kúpiť letenky iba za 45€! Poletíte írskou spoločnosťou Ryanair. Je v tom ale malý háčik a to, že sa musíte dostaviť na poľské letisko do Katovíc. Viac leteniek a termínov na stránke Ryanair.

Termín:

Za takúto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 10.5.-17.5.2018 alebo ak chcete ísť na dlhšie, môžete vyraziť už od 3.5. do 17.5.2018 za rovnakú cenu. Let trvá okolo 2 a pol hodiny.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Niekoľko dôvodov, prečo vyraziť do Atén:

– Grécka kuchyňa – najmä milovníci grilovaného mäsa, morských plodov a skvelých šalátov si tam prídu na svoje v ktorejkoľvek taverne. Nájdete tam výborne typické „tapas“ a miestne špeciality s výborným vínom.

– Atény dýchajú históriou. Navštívte najznámejšiu tamojšiu pamiatku Akropolu a slávny chrám Parthenon. Uvidíte odtiaľ aj zrekonštruované antické divadlo Odeón Heroda Attika. Nezabudnite na Diov chrám – staval sa niekoľko storočí a niekedy patril medzi najväčšie stavby sveta, dnes to už však neplatí a pokocháte sa pohľadom na pár gigantických stĺpov, ktoré ostali.

– Národné záhrady – ak si chcete oddýchnuť a prejsť sa v krásnom prostredí, navštívte tieto zaujímavé záhrady.

– Plaka a Anafiotika – v týchto štvrtiach nájdete niekoľko krásnych uličiek, romantických kaviarní, reštaurácií a nádherných miest, kde budete nasávať čarovnú atmosféru.

– Trhy Monastiraki – miestni zberatelia vám ponúknu netradičný pohľad na množstvo rôznorodého tovaru a upomienkových predmetov.

athens fotografia
Foto od James Dennes

– Ak si chcete toto mesto naozaj užiť, odporúčame ho navštíviť mimo letnú sezónu, kedy tam nie je toľko turistov a v pokoji si popozeráte všetko, čo chcete vidieť. Navyše, aj ceny leteniek a ubytovania sú výrazne nižšie.

Photo by Dias12

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre