Ponuka spiatočnej letenky do ukrajinského mesta Ľvov, teraz len za 18€!

443

Preskúmajte krásne historické uličky tohto mesta. Ak ste o ňom ešte veľa nepočuli, budete prekvapení, ako vám boršč, výborná káva či budovy v rôznych architektonických štýloch, môžu prirásť k srdcu.

lvov ukraina fotografia
Foto od Juanedc

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu 18€. Poletíte z letiska v Katoviciach. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 19.9. – 26.9.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

Niečo o Ľvove:

– Napriek socialistickej minulosti má mesto obrovské historické centrum. Nachádza sa tu okolo 2 000 historických, architektonických a kultúrnych pamätihodností. V roku 1998 bolo dokonca jeho historické centrum zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

– Nájdete tu palác Bandinelli, kde bola otvorená prvá mestská pošta európskeho typu alebo palác Korňakta, kde je v súčasnosti umiestnené Ľvovské historické múzeum. Okrem toho tam funguje aj lekáreň, ktorá je v nepretržitej prevádzke viac ako 250 rokov.

lvov ukraina fotografia
Foto od bobobahmat

– Zvláštnosťou Ľvova je tzv. Zámková hora, ktorú vidieť z ktoréhokoľvek smeru, ak prichádzate k mestu. Má aj svoje špecifické poslanie – je na nej umiestnená televízna veža a v komplexe budov aj televízne štúdiá. Na vrchole hory je park a menšie námestie. Z tohto miesta uvidíte celé mesto a jeho široké okolie.

– V meste sa nachádza okolo 60 múzeí a 10 galérií. V známom Národnom múzeu je umiestnená kolekcia ukrajinského ikonopisu, ktorá sa považuje za najväčšiu na svete.

– Okrasou mesta sú pekné rekreačné parkové zóny s osobitou históriou. Najstarším je park im. I. Franka. Prehliadku mesta môžete realizovať aj za pomoci na Ukrajine prvého mestského vlaku.

 

lvov ukraina fotografia
Foto od Juanedc

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre