Ponuka spiatočných leteniek do fínskeho Tampere teraz od 49€!

139

Severské krajiny v sebe ukrývajú určitú mágiu. Sú dokonalou kombináciou tajomna, magickej prírody a zaujímavej kultúry. Fínsko je podľa mnohých tou najhostinnejšou krajinou severu.

finland fotografia
Photo by kerttu

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za cenu 49€! Poletíte spoločnosťou Ryanair z letiska v Budapešti priamo do mesta Tampere.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 26.9. – 30.9.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo vo Fínsku?

– Alandy – súbor viacerých menších ostrovov, ktoré lákajú na typickú atmosféru vidieka. Ponúkajú vám nádhernú prírodu a okúsite tiež pravé pôvodné čaro tejto krajiny. Okrem toho tam nájdete aj niekoľko múzeí a pamiatok.

– Hrad Häme – stredoveký zámok bol vystavaný z netradičného červeného pieskovca. Pôvodne plnil najmä obrannú funkciou, prebývalo tam aj panstvo a nakoniec skončil ako obrovská fínska väznica. Až v novodobých dejinách sa jednotlivé miestnosti prerobili podľa pôvodného plánu na veľké komnaty.

– A samozrejme aj mesto Tampere vám má čo ponúknuť, stačí sa po ňom porozhliadnuť.

finland tampere fotografia
Foto od hsivonen

– Lakeland – keďže Fínsko sa nazýva krajina tisícich jazier a vás to zaujíma prečo, mali by ste sa vybrať do regiónu Lakeland. Práve tam nájdete oblasti, kde sa jedno jazero bude pretkávať s druhým. Táto nádherná príroda tu vznikla počas tisícov rokov vplyvom ľadovcov.

– Rauma – mesto sa nachádza na západnom pobreží. Svoju popularitu získalo kvôli svojej špeciálnej architektúre. Pôvodné tunajšie domy sú postavené len čisto z dreva a sú natreté do rôznych farebných odtieňov.

finland lakeland fotografia
Photo by arunas68

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre