Prelomenie stereotypov: Prečítajte si o inšpiratívnej ceste potetovanej lekárky

377

Sarah Gray je lekárka a budúca ortopédka. Medicínu vyštudovala na univerzite v Adelaide a preslávila sa tým, že je dnes jednou z najpotetovanejších žien vykonávajúcich lekársku prax. Svet ju pozná nielen vďaka jej vzhľadu, no aj vďaka faktu, že sa jej darí lámať mnohé stereotypy a predsudky. Nielenže si plní sen stať sa lekárkou, zároveň učí aj spoločnosť, že tetovanie žiadnym spôsobom nediskredituje potenciál ani profesionalitu človeka.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dr Sarah Jane (@rosesarered_23)

Sama lekárka uviedla, že keď prišla do praxe, kolektív ju privítal s otvorenou náručou a nemala žiadne problémy. Prijali ju takú, aká je – samú seba nazýva farebnou. Potešilo ju, že po nedávnom pohovore dostala prvé prednostné miesto na chirurgii. Je to dôkazom, že spoločnosť nedovolila, aby vzhľad ovplyvňoval ich rozhodnutie.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dr Sarah Jane (@rosesarered_23)

V súvislosti so svojím vzhľadom má lekárka viac pozitívnych skúseností. Napriek tomu sa z času na čas ocitne aj v negatívnej situácii. Keď raz bola na podujatí v jednej austrálskej reštaurácii, ju a jej priateľa požiadali, aby odišli. Stále preto pociťuje, že sa spoločenské normy celkom nezmenili a pre niektorých je tetovanie dodnes veľké tabu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dr Sarah Jane (@rosesarered_23)

Napriek tomu však Gray hovorí, že ak niečo skutočne chcete a tvrdo na tom pracujete, môžete to získať. Je dôležité nebáť sa prejaviť a ukázať, akí ste ľudia, pretože len vtedy sa môže spoločnosť naozaj zmeniť. Apeluje preto na všetkých, aby sa nebáli stereotypov a uvedomili si, že inakosť nie je nič, čoho by sa museli obávať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dr Sarah Jane (@rosesarered_23)

Umenie bolo vždy súčasťou našich životov, a to v mnohých podobách. Nie všetci ho však dokážu prijať. Buď preto, že je príliš subjektívne, alebo preto, že je celkom iné ako to, na čo sú zvyknutí. Tak či onak je dôležité otvoriť sa všetkému, čo svet ponúka, a prijať ľudí bez ohľadu na ich vzhľad.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.