Poznáte niektoré bežne dostupné prirodzené afrodiziaka? Niektoré potraviny vás prekvapia.

402

Ľudia sa snažia hľadať pôžitky na každom kroky. Potešenie môže mať rôzne podoby a takisto je viacero ciest ako ho dosiahnuť. No a potom, kto by predpokladal, že potraviny ako avokádo, vodný melón alebo škorica môžu mať stimulačné účinky, čo sa týka sexuálnej túžby. Sú totiž prírodné, no i tak to s nimi netreba preháňať, aby ste si namiesto príjemného zážitku neuhnali komplikácie, ktoré sa s vami ponesú aj niekoľko dní, to by sa prirodzene nikto z nás nepotešil. 

Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko bežne dostupných potravín, ktoré zaručene fungujú ako afrodiziaká. 

Obyčajný zeler 

green vegetable on black table
Autor tejto fotografie je Kelly Sikkema

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad spôsobom, akým by sa dalo dosiahnuť zvýšenie libida a zároveň neprijať veľké množstvo kalórií a dokonca aj posilniť svoje zdravie – zeler je ideálnym riešením. Muži konzumovali zeler na tieto účely už od 18.storočia! Nielenže podporuje chuť, ale priaznivo vplýva aj na samotnú spermatogenézu. 

Surové ustrice

sliced lemon on black plate
Autor tejto fotografie je Yukiko Kanada

Už v roku 2005 sa vedci spojili a vytvorila veľmi zaujímavú americko-taliansku kombináciu. Ich cieľom bolo analyzovať ustrice a niektoré ďalšie lastúrniky, pričom zistili, že sú bohaté na aminokyseliny, ktoré stoja za zvýšením pohlavných hormónov v ľudskom tele. Čo je však dôležité, že tieto ustrice musia byť skonzumované v surovom stave, inak strácajú na svojej účinnosti. Varom sa totiž veľké množstvo prospešných aminokyselín stráca. Čo je však drobnou nedokonalosťou? Vedci neurčili presný počet, ktorý musí človek zjesť, aby sa dostavil výsledok.

Čoraz viac obľúbené avokádo 

sliced avocado fruit on brown wooden table
Autor tejto fotografie je Gil Ndjouwou

Avokádo je totiž nesmierne bohaté na mnohé živiny – obsahuje vysoké hladiny beta karoténu, horčíka a vitamínu E, ktorý dokáže v pozitívnom zmysle vplývať na reprodukčný systém ako žien tak i mužov. Avokádo má tiež pomerne vysoký obsah draslíka a takisto bielkovín. Ak si teda chcete obohatiť svoj život s partnerom či partnerkou, avokádo by vo vašom jedálničku rozhodne nemalo chýbať. 

Škorica, korenie života

cinnamon sticks and cinnamon powder on a table
Autor tejto fotografie je Rens D

Už len vôňa škorice dokáže navodiť tú správnu romantickú atmosféru. Navyše dokáže v človeku rozprúdiť krv, zahriať a takisto prebudiť priam dračie pudy. Výskumy ukazujú, že kombinácia jej vône a prídavku v akomsi nápoji či dezerte je priam dokonalá. Neváhajte teda a okoreňte si svoj život, verte, že nebudete ľutovať. 

Vodný melón 

sliced watermelon on white table
Autor tejto fotografie je Rens D

Je sladký, je šťavnatý, chutný a nadmieru účinný. Na čo by človek vyhadzovali ťažko zarobené peniaze na lieky, ktoré nie vždy pomôžu tak, aby by sme chceli (navyše sa s nimi spája oveľa väčšie množstvo rôznych nežiadúcich účinkov, ktoré naozaj nie sú príjemné). Podľa vedcov sú totiž účinky konzumácie vodného melóna veľmi podobné iným stimulantom – rozširuje cievy a zvyšuje libido. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.