7 znakov pozitívnych životných zmien: Všímajte si číslo 4!

7762

Populárny americký web Psychology Today je známy pravidelným zverejňovaním rôznych štúdií. Práve na tomto portáli nedávno vyšiel zaujímavý článok, ktorý popisuje 7 jasných znakov, že sa život človeka pozitívne mení. Prečítajte si ich a veríme, že sa aspoň v niektorých nájdete.

1 – Myslenie

Všetko začína pri myšlienkach. Prvým znakom pozitívnych zmien je, keď si všimnete vaše iné, nové myšlienky. Ak pociťujete, že máte čistejšiu myseľ ako pred časom, je to jasným znakom, že sa váš život pozitívne mení. Ukazovateľom tohto zmeneného myslenia sú napríklad väčšia nádej a optimistickejší prístup ku prekážkam.

woman in white and black polka dot shirt holding blue and white book
Photo by No Revisions on Unsplash

2 – Emócie

Ďalším neklamným a veľmi silným znakom pozitívnych životných zmien sú emócie. Najmä vtedy, keď človek cíti, že sa posunul od negatívnych pocitov, ako hnev, smútok, či frustrácia, k pozitívnejším, ako je pokoj, spokojnosť alebo radosť.

heart, love, nature
Photo by PhotoMIX-Company on Pixabay

3 – Fyziológia 

Pokojnejšia a pozitívne zmýšľajúca myseľ má veľmi pôsobivé účinky na fyziológiu človeka a jeho zdravie. S ubúdajúcim stresom sa uzdravuje napríklad srdečná frekvencia alebo dýchanie, častokrát aj ďalšie záležitosti. Tieto vnútorné zmeny sa prejavia aj navonok, napríklad zvýšenou energiou, lepším pocitom zo seba samého a tiež príťažlivejším vzhľadom pre okolie.

plasma ball digital wallpaper
Photo by Josh Riemer on Unsplash

4 – Reč tela 

V ťažkých životných situáciách veľa o ľudoch prezrádza ich reč tela. Zachmúrená tvár, zhrbený chrbát, prípadne uzavretie sa pred okolím. Naopak, keď sa človeku život pozitívne mení, ruka v ruke s tým sa postupne premieňa aj reč jeho tela. Jeho gestá sú otvorenejšie, viac sa s ľuďmi smeje, je komunikatívnejší atď.

gestures, verbal, language
Photo by JonathanAlvarezF on Pixabay

5 – Správanie k iným 

Jasným pozitívnym znakom je, keď sa človek rád stretáva so svojím okolím a priateľmi. Väčšina z nás má totiž v ťažkých časoch tendenciu sa vyhýbať spoločnosti a uzavrieť sa do seba, čo však býva prejav depresie. Keď cítite, že ste šťastní vo svojom okruhu blízkych priateľov a rodiny, radi s nimi trávite čas, dobíjate sa tak pozitívnou energiou a ste v súlade s pozitívnymi životnými zmenami

Well, of course the New Yorkers are laughing at this behavior. What did you expect?“ by Ed Yourdon is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

6 – Reakcie druhých 

V prípade negatívnych emócií je bežným javom, že sa od smutného či nešťastného človeka ľudia držia ďalej a majú od neho odstup. Často je to spôsobené tým, že samotná osoba vysiela tieto signály a izoluje sa od okolia. Ak ale človek príjemne vibruje, vyžarujú z neho pozitívne emócie či otvorená reč tela, automaticky začne priťahovať pozornosť a záujem aj vo svojom okolí. To potom môže viesť k ďalším pozitívnym zmenám v živote.

man wearing black suit jacket
Photo by Sebastian Herrmann on Unsplash

7 – Kvalita vzťahov 

Niektoré vzťahy sa stanú pre ľudí po čase doslova až príťažou, najmä ak je nízke emocionálne spojenie medzi partnermi a cítia sa potom osamelo. Tento začarovaný kruh je ale presným opakom pozitívneho života. Príjemné a dobré zmeny prichádzajú zo vzťahov, v ktorých sú ľudia spokojní a šťastní. Zvýšená kvalita vzťahov, ktoré sú uspokojivé a radostné, je jasným znakom pozitívnych životných zmien. Pevne veríme, že ste sa našli minimálne v jednom z týchto znakov.

love, couple, romance
Photo by StockSnap on Pixabay

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre