Na Reddite padla otázka: Čo pozitívne sa teraz deje vo svete? Odpovede sú dôkazom, že svet je úžasné miesto

1912

V dnešnej dobe, keď sa médiá často sústredia na negatívne udalosti a problémy vo svete, je osviežujúce sa zamerať na pozitívne veci a udalosti, o ktorých nevieme. Z populárnej platformy Reddit sme zozbierali odpovede od rôznych ľudí na otázku: Čo pozitívne sa teraz deje vo svete?

Odpovede stoja za to, a preto sa dnes o ne s vami podelíme. Ukazujú, že naša planéta je plná dobra a skutkov, ktoré si často nevšímame. 

Vakcína proti malárii

Dobré správy prichádzajú aj z miest pri ktorých máme pocit, že sa nás to netýka. Používateľ AmySmooster píše: 

Bola vyvinutá vakcína proti malárii, ktorá sa v súčasnosti testuje na ľuďoch. To by mohlo zachrániť státisíce životov ročne, mnohé z nich sú deti.

Reakcie na tento komentár nechali na seba dlho čakať a ozval sa človek, ktorý sa na testovaní zúčastnil.

Bol som súčasťou niekoľkých pokusov na ľuďoch v roku 2018. Množstvo krvných testov a zdravotných prehliadok, viacnásobné očkovanie, úmyselné uštipnutie komármi, ktorí boli chovaní v špeciálnom laboratóriu na maláriu, potom desať dní po sebe krvné testy… a nedostal som maláriu!

Dalšej píše, že za celý tento proces dostal zaplatené približne 3000 dolárov, napriek tomu si to zaslúži obdiv. Je úžasné, že existujú ľudia, ktorý dobrovoľne postúpia takéto riziko.

Malaria Vaccine“ by theglobalpanorama is licensed under CC BY-SA 2.0

Vyliečenie z rakoviny 

Život so sebou prináša ťažké skúšky. O to viac to prežívame, ak sa to týka našich blízkych. Jedna z komentujúcich má mamu, ktorej diagnostikovali rakovinu prsníka a hrubého čreva, ale jej príbeh má šťastný koniec: 

Moja mama po diagnostikovaní rakoviny prsníka a hrubého čreva je od dnešného dňa oficiálne bez rakoviny.

Určite poznáte niekoho so svojho okolia s týmto ochorením, ktoré stále trápi ľudstvo. Preto každé vyliečenie z tejto zákernej choroby je dôvod na radosť!

woman in black sleeveless dress lying on green grass field
Photo by Bence Halmosi on Unsplash

Ľudskosť stále nevymrela

Poznáte ten pocit, keď za vami ide auto, ktorého vodič sa ponáhľa a začne na vás nervózne trúbiť? Podobná situácia sa stala ďalšiemu komentujúcemu, ale takýto zvrat asi nečakal:

Jeden chlapík na mňa začal trúbiť, pretože som nešiel na zelenú dostatočne rýchlo, potom ma dobehol pri ďalšom semafore, stiahol okno a ospravedlnil sa, že mi pokazil deň. Následne zamával a odišiel.

Viac takýchto vodičov a svet bude ešte krajším miestom!

cars on road during sunset
Photo by Yena Kwon on Unsplash

Vzdelanie v 21.storočí

V týchto moderných časoch sme tak obklopený zlými vecami, že si vlastne neuvedomujeme, aké máme výhody. Nad touto myšlienkou sa pozastavil ďalší používateľ: 

Máme na dosah ruky viac vedomostí a konektivity ako kedykoľvek predtým. Naši predkovia mali možno len vzdelanie 5. ročníka, ale my môžeme pomocou Google prednášať videá z jadrovej fyziky.

Informácie a vedomosti máme na dosah ruky, ale často na to zabúdame. Naši rodičia či dedovia nemali možnosti, ako máme my. Preto neváhajme a snažme sa to využiť naplno a vo svoj prospech.

person using macbook pro on table
Photo by Firmbee.com on Unsplash

Dostupnosť pitnej vody

Ďalšia z vecí, ktorú my v modernom svete berieme za samozrejmosť. No nie vždy tomu tak bolo. Ako sa píše v ďalšom komentári:

Viac ľudí ako kedykoľvek predtým má prístup k čistej pitnej vode a základným hygienickým potrebám, čo zachraňuje tisíce životov.

Dokonca v niektorých krajinách nemali prístup k čistej vode ani v dnešnej dobe. Ale veci sa hýbu dopredu a tento komentár potvrdil aj ďalší z komentujúcich:

Toto je pravda. Pracoval som na projekte na vidieku v Ghane, kde sme skutočne čerpali upravenú vodu priamo do domovov ľudí, ktorá je úplne bezpečná na pitie.

Clean drinking water facilities, Sri Lanka“ by Nestlé is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Toto bol výber len z niekoľkých ďalších komentárov, ktoré dokazujú, že na svete sa dejú aj dobré veci. Stačí sa len na ne trochu viac zamerať. Ak chcete pomôcť dobru, urobte aj vy nejaký dobrý skutok. Niekdy stačí len maličkosť.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre