Pozrite si, aký jednoduchý čin dokáže zlepšiť deň niekoľkým ľuďom naraz

522

Niekedy iba naozaj krátky prečítaný motivačný citát alebo text u vás dokáže vyvolať pozitívne emócie a zlepšiť vám deň. Učiteľka sa rozhodla týmto krásnym spôsobom za pomoci svojich žiakov podporiť všetkých študentov danej školy.

Keď boli študenti na strednej škole Carmel Clay vyzvaní, aby urobili niečo pre svojich spolužiakov, hneď sa chopili šance.

Sarah Wolffová vyučuje umeleckú triedu v tejto škole nachádzajúcej sa v meste Carmel – Indiana. Jedného dňa požiadala skupinu svojich žiakov, aby urobili pre svojich spolužiakov niečo pekné. Jej podnet vyšiel z toho, že chcela urobiť niečo pozitívne pre druhých po tragických udalostiach, ktoré sa odohrali v škole v parku Parkland – Florida ešte minulý týždeň.

Photo by carmel

Mladí študenti sa hneď na to dohodli, že napíšu a vytlačia inšpiratívne texty pre svojich rovesníkov – nielen tým, s ktorými sa priatelia, ale aj pre všetkých ostatných študentov na tejto škole.

Nakoniec napísali neuveriteľných 5 100 individuálnych inšpiratívnych odkazov a prilepili ich na školské skrinky. Odkaz obsahoval také motivačné vety ako „si milovaný“ alebo „buď taký človek, akého chceš sám stretnúť“.

Photo by carmel

Samotným študentom pomohli takýmto spôsobom nadobudnúť pocit, že sú milovaní a mnohé z týchto textov sú ešte stále nalepené na skrinkách. „Práve hovorím,“ veď viete, keď dnes večer pôjdete spať, dúfam, že si uvedomíte, že ste pozitívnym spôsobom skrášlili niečí deň, „povedal Wolff WXIN.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre