8 najzvláštnejších pracovných pozícií, o ktoré sa môžete uchádzať len v Buckinghamskom paláci

4429

V Buckinghamskom paláci pracuje množstvo ľudí, podľa časopisu Forbes je to viac než tisíc zamestnancov. Väčšina z nich vykonáva bežnú robotu – upratujú, strážia, varia atď. Zamestnáva však aj ľudí, ktorých práca vás prekvapí, pretože sa vymyká norme. Toto je 8 najzvláštnejších pozícií, ktoré môžete získať len u kráľovskej rodiny.

1. Strážca a značkovač labutí

Zo začiatku mali len jedného človeka, ktorý sa staral o labute, neskôr sa však táto pozícia rozdelila na dve – strážcu a značkovača. Náplňou ich práce je pravidelne kontrolovať zdravotný stav zvierat a na konci roka ich spočítať.

2. Nosič topánok

Väčšina z nás už zažila tú nepríjemnú bolesť, keď nás došúchali nové topánky. Jej Veličenstvo však takýto problém nemá, pretože má človeka, ktorý jej najprv topánky vychodí. Je zodpovedný za to, aby sa kráľovná vo svojich topánkach cítila dobre, keď sa rozhodne si ich obuť na nejakú udalosť.

3. Majster kráľovskej hudby

Tento človek je zodpovedný za skladanie hudby pre dôležité kráľovské udalosti, ako napríklad korunovácie, narodeniny, výročia, svadby, ale aj pohreby. V minulosti vykonával prijatý človek túto prácu celý život, v súčasnosti ho však každých 10 rokov striedajú.

4. Kráľovský astronóm

Je to človek zodpovedný za zisťovanie astronomických a vedeckých javov. Pozícia vznikla v 17. storočí, kedy vzniklo mnoho vedeckých objavov, dnes je to skôr čestný titul.

5. Strážca času

Nie je jednoduché meniť hodiny na letný a zimný čas, keď ich máte zhruba 400. Možno aj to je dôvod, prečo vznikla v kráľovskom paláci táto pozícia – trvá takmer 16 hodín, kým sa prestavia všetky hodiny.

6. Porcovač mäsa

Je jedna vec, ktorú by od kráľovnej nikto nemal čakať – že si bude mäso krájať sama. Existuje na to samostatná pozícia. Jej vznik sa tiahne hlboko do minulosti, kedy si panovníci nikdy nekrájali mäso vlastnými rukami. Zaujímavosťou je, že sa o toto miesto nemôže uchádzať len tak hocikto. Dedí sa, pretože veria, že dar kvalitne porcovať mäso je genetická záležitosť.

7. Strážca poštových známok

Britská kráľovská rodina má jednu z najpôsobivejších zbierok známok v celej Európe. Stará sa o ňu špeciálny človek, strážca poštových známok. Aj keď Kráľovná nepatrí medzi najväčších fanúšikov známok, je pre ňu dôležité, aby sa zbierka jej otca zachovala.

8. Správca obrazových rámov

V Buckinghamskom paláci je okrem obrovských zbierok hodín a známok aj množstvo hodnotných obrazov a fotografií. Je ich dokopy asi 8000 a každý je v špeciálnom ráme, o ktorý sa, ako iste tušíte, stará správca obrazových rámov.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre