Príbeh chlapca, ktorého nechcú zobrať do školy, pretože má príliš dlhé vlasy

524

Všetky školy dbajú o dodržiavanie istých pravidiel. Preto od žiakov aj od ich rodičov očakávajú, že ich budú všetky dodržiavať, hoci sú niektoré z nich otázne. A tu sa dostávame k 11-ročnému Faroukovi Jamesovi. Na internete sa preslávil svojimi jedinečnými vlasmi, čo je aj dôvodom, prečo momentálne hľadá školu, kde by mohol študovať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by faroukjames (@faroukjames)

Farouk je vo svete módy známy detšký model a na Instagrame ho dnes sleduje vyše 250 tisíc ľudí. Spolu so svojou matkou Bonnie však čelia neľahkým situáciám, akou je bezpochyby aj hľadanie školy. Mnohé školy v Spojenom kráľovstve majú totiž na vzhľad špecifické požiadavky a Faroukove vlasy im nezodpovedajú. Aby u nich mohol študovať, odporúčajú mu vlasy ostrihať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by faroukjames (@faroukjames)

Bonnie ich požiadavky vidí ako číru diskrimináciu. Vníma ich ako nespravodlivé, pretože Faroukove vlasy sú prirodzené. Nijako ich neupravuje ani nefarbí. Je presvedčená, že keby bol Farouk dievča, škola by nemala námietky proti dĺžke jeho vlasov.

Podobné problémy mala aj so starším synom, ktorého vlasy boli údajne príliš krátke. Dnes má však už 23 rokov, preto Bonnie dúfala, že sa školské pravidlá za tú dobu zmenili. Zistila však, že mnohé z nich zostali rovnaké. Preto, ak by chcela dať Farouka do školy, musela by ho ostrihať, čo rozhodne odmieta.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by faroukjames (@faroukjames)

Naopak, založila kampaň, v ktorej dostala podporu množstva rodičov. Verí, že vďaka nej dôjde k zmysluplnej a potrebnej zmene. Dáva dokopy tím ľudí, ktorí budú bojovať, kým sa tieto pravidlá nezmenia. Dodáva, že jej cieľom nie je ich zmeniť len v Spojenom kráľovstve, ale na celom svete.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre