Dnešným dňom sme minuli viac prírodných zdrojov ako dokáže naša Zem vyprodukovať za celý rok – Žijeme „na dlh“

1114

2. August. 2017 je dňom kedy sme si znova požičali od našej Zeme o „niečo viac“ vody, jedla, dreva, uhlia a na oplátku jej darovali skleníkové plyny. Od dnešného dňa žijeme celý rok „na dlh“ vyčerpali sme totiž viac prírodných zdrojov ako dokáže Zem vyprodukovať za celý rok.

 

Znečistovanie
Pixabay

Každý rok príde tento deň skôr.

V roku 1993 pripadal tento deň na 21. Október v roku 2003 na 22. September a v roku 2015 na 13. August. Skleníkové plyny z ťažby uhlia, ropy, a zemného plynu zanechávajú čoraz väčší otlačok ľudstva na našej planéte. Nemusíme byť však nutne iba negatívny, síce stále žijeme „na dlh“ podarilo sa nám tento rok spomaliť čerpanie prírodných zdrojov .

Každý jedinec môže priložiť ruku k dielu napríklad tým, že bude konzumovať a spaľovať menej ako naozaj potrebuje, bude produkovať menej odpadu či jesť menej mäsa a živočíšnych výrobkov, ktorých produkcia sa odráža na stave našej planéty. Faktom však ostáva, že najvyšší dopad, ktorý môžete ako jedinec urobiť je neplodiť žiadne ďalšie potomstvo.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre